Magazín

Prírodná kozmetika a bio kozmetika

in Kozmetika 3. marca 2022

Prírodná kozmetika a bio kozmetika predstavuje v posledných rokoch veľký trend. Ide o kozmetiku ktorá je vyrobená z čisto prírodných látok, takže neobsahuje žiadne syntetické chemické zložky, neobsahuje toxíny, emulgačné a aromatické látky. Naopak, obsahuje veľké množstvo vitamínov, hydratačných látok a antioxidantov, ktoré prirodzene podporujú a stimulujú prirodzené funkcie našej pokožky.

Prírodná kozmetika sa vyrába z prírodných látok a prospieva človeku najväčšmi, pretože neobsahuje žiadne umelé prísady. Je určená na skrášlenie pokožky tela i pleti, vlasov a nechtov. Účinne podporuje zdravie a krásu všetkých typov pleti, navyše je šetrná voči prírode.

Treba si však zvoliť ten správny druh priamo pre váš typ pleti, ktorá dodá hydratáciu a výživu pleti, vlasom či telu a spoľahlivo ju ochráni pred vonkajšími negatívnymi vplyvmi. Prírodnú kozmetiku je možné využívať pleťovú, telovú, vlasovú, erotickú, ale i doplnkovú. Určená je ženám, mužom aj pre deti.

Bio kozmetika je kontrolovaná prírodná kozmetika, ktorá nie je testovaná na zvieratách. Je vhodná pre tehotné mamičky, pre deti a pre všetkých, ktorý majú záujem zvoliť si prírodnú alternatívu oproti bežným chemickým produktom kozmetických spoločností, ktoré obsahujú viac umelých ingrediencií a farbív, ako prírodných zložiek. 

Ľudská pokožka je totiž vylučovací orgán, ktorý funguje ako obojsmerná membrána. Týmto spôsobom sa dostávajú do tela aj toxíny a chemické látky z bežných kozmetických prípravkov.

Bio kozmetika je kozmetika, ktorá obsahuje prírodné látky z ekologického poľnohospodárstva a neobsahuje syntetické farbivá, parfumy, konzervanty a ďalšie chemické látky. Bio kozmetika je šetrná k vašej pokožke aj k prírode a ponúka vám kompletnú starostlivosť o vašu krásu.

Konvenčná kozmetika je kozmetika, ktorá obsahuje rôzne syntetické a umelé látky, ktoré môžu mať negatívny vplyv na vašu pokožku a životné prostredie. Konvenčná kozmetika môže spôsobovať alergické reakcie, podráždenie, vysušovanie alebo starnutie pleti. Konvenčná kozmetika tiež často využíva testovanie na zvieratách alebo používa zložky živočíšneho pôvodu.

Hlavný rozdiel medzi bio a konvenčnou kozmetikou je teda v zložení produktov. Bio kozmetika používa len prírodné a organické suroviny, zatiaľ čo konvenčná kozmetika používa aj syntetické a umelé látky. Bio kozmetika je tiež certifikovaná nezávislými organizáciami ako napríklad Ecocert alebo BDIH2, takže si môžete byť istí jej kvalitou a bezpečnosťou.

Ako bio kozmetika sa označujú len certifikované kozmetické produkty, ktorých obsah tvorí najmenej 95% prírodných zložiek a z nich je minimálne 5% produkovaných ekologickým poľnohospodárstvom.

Bio kozmetika má preto viacero výhod pred konvenčnou kozmetikou. Je lepšia pre vaše zdravie i pre prírodu. Je vhodná pre každý typ pleti a vlasov a navyše podporuje udržateľnosť a etiku.

Ak chcete skúsiť bio kozmetiku, môžete si ju objednať online na rôznych webových stránkach alebo ju nájsť v niektorých drogériách alebo lekárňach. Na trhu existuje mnoho značiek pre rôzne potreby a preferencie.

    Cart