Magazín

Kokosový olej a jeho využitie.

in Kozmetika 27. februára 2018

Máte doma bio kokosový olej a neviete na čo ho použiť? Určite ste o ňom už počuli chvály a chcete ho vyskúšať? Kokosový olej má široké možnosti využitia pri starostlivosti o vlasy a celkové zdravie organizmu, ale jeho najširšie možnosti využitia sú práve pri starostlivosti o pokožku. Prinášame vám pár tipov na jeho využitie…

  • Prírodný odličovač

Kokosový olej perfektne slúži ako prírodný odličovač a odstraňovač mejkapu. Nie len že šetrne odstráni váš mejkap a špirálu, ale zvláčni a vyživí vašu pleť a posilní riasy.

  • Prírodný olej na holenie

S použitím kokosového oleja dosiahnete hladké oholenie bez zbytočného dráždenia a vysušenia pokožky.

  • Prevencia proti striám

Počas tehotenstva ho môžete bez obáv použiť aj viac krát denne ako prevenciu proti striám v tehotenstve. Olej pokožku vyživí, hydratuje a bráni tak jej praskaniu.

  • Olej po opaľovaní

Kokosový olej je ideálny na spálenú pokožku po opaľovaní. Vašu slnkom podráždenú pokožku upokojí a hydratuje.

  • Hydratačný olej

Olej jednoducho natrite na pokožku po kúpeli, alebo po sprchovaní. Môžete ho použiť aj ako hydratačný olej na tvár nanesením a roztretím malého množstva oleja. Je bezpečný a neobsahuje žiadne chemikálie takže ním môžete nahradiť aj bežné krémy.

  • Masážny olej

Kokosový olej nie je príliš mastný a má príjemnú a jemnú arómu preto je obľúbený aj pri masážach. Nedráždi ani jemnú pokožku, takže si s ním môžete spríjemniť aj intímne chvíle.

    Cart