Zelená káva - prírodný spaľovač tukov

Zelená káva sa stala vyhľadávaným doplnkom stravy na chudnutie po celom svete. Jedná sa o nepražené kávové zrná, ktoré obsahujú viac kyseliny chlorogenové než klasická čierna káva. Zrnká sa zberajú z rastlín kávovníka Arabica a Robusta, na rozdiel od kávových zŕn, ktoré poznáme z obchodu sa nenechajú upražiť.

Kto chce vyskúšať niečo nové a pritom schudnúť, môže si dopriať šálku lahodnej zelenej kávy alebo si zakúpiť kávové kapsule.

Blahodarné účinky:
- čistí pečeň a krv
- znižuje krvný tlak
- zvyšuje energiu a vitalitu
- eliminuje celulitídu
- zlepšuje pamäť a funkciu hormónov
- znižuje chuť do jedla
- bojuje s baktériami a zvyšuje imunitu.

Zrná majú zdraviu prospešné látky, najdôležitejšie je kyselina chlorogenová. Obsahuje antioxidant, ktorý je hlavným faktorom pre naštartovanie metabolizmu, pomáha pri spaľovaní tukov a spomaľuje prísun glukózy do krvi. Najviac kyseliny sa nachádza práve v surových zrnách, pražením sa množstvo výrazne znižuje. Ďalšou účinnou látkou je kyselina kávová, ktorá spomaľuje vstrebávanie cukrov. Zelená zrnká obsahujú menej kofeínu a majú teda nižšie povzbudzujúce účinky.

Zelená káva nie je pre každého. Môže mať nepatrné vedľajšie účinky. Hoci je prírodná a má menej kofeínu ako pražená káva, u niektorých osôb väčšie množstvo kofeínu v tele môže viesť k úzkostiam, bolestiam hlavy, nervozite, depresiám a zníženej koncentrácii. Tehotné a dojčiace ženy, deti, diabetici, ľudia so srdcovými chorobami a vysokým krvným tlakom by sa mali konzumácii kávy úplne vyvarovať.

Dávkovanie:
Jednu kapsulu zelenej kávy 2x denne zapite dostatočným množstvom tekutiny. Extract Juice Blend užívajte 30 ml denne, najlepšie ráno. Samotná káva na chudnutie však nedokáže zázrak. Nezabudnite preto upraviť svoj jedálniček a na pravidelný pohyb a chudnutie pôjde samo.Autor: Michaela Hynková

Alternatívne produkty