Zdravotné účinky ovocia Noni

Rastlina Noni rastie v Ázii, Austrálii, Indii a Polynézii, tiež je známa pod názvom Morinda citrifolia (moruša indická). Tropické ovocie má žltozelenú farbu a pri dozrievaní zapácha. Jeho aróma sa dá prirovnať k aromatickému syru, čím odpudzuje hmyz.

Noni sa používa na farbenie oblečenia a v kozmetike. Liečivé účinky Noni sú nekonečné. Tento zázrak z prírody je využívaný na liečbu koliky, kašľa, ochorenie pečene, zápchy, malárie, nevoľnosti, kiahní, opuchov, astmy, srdcových ochorení, a žalúdočných vredov. Znižuje krvný tlak a cholesterol, uľavuje od menštruačných bolestí, napomáha chudnutiu, zlepšuje pamäť a detoxikuje. Na e-shope www.elixi.sk môžete vyskúšať Noni pleťový krém a Bio Noni šťavu.

Noni zloženie:
Noni je bohaté na vitamíny A, C, E a vitamíny skupiny B. Obsahuje mnoho cenných látok, vrátane draslíka, fosforu, vápnika, zinku, medi, horčíka, kyseliny listovej a kyseliny pantoténovej. Niektoré z týchto látok môžu pomôcť opraviť poškodené bunky v tele a posilniť imunitný systém.

Prevencia a ochrana proti rakovine:
Pravidelné užívanie Noni šťavy slúži ako prevencia a ochrana proti rakovine. Antioxidačné schopnosť je jeden z hlavných dôvodov, prečo ľudia zaznamenávajú úspech s bojom proti tejto zákernej chorobe. Existuje viac ako 300 alternatívnych terapií pre liečbu rakoviny a Noni sa nachádza medzi prvou desiatkou.

Zmierňuje príznaky artritídy:
Noni vďaka svojim analgetickým vlastnostiam pomáha zmierniť bolesti kĺbov spôsobené artritídou. Bolo preukázané, že Noni obsahuje Scopoletin, ktorý má protizápalové účinky. Táto látka podporuje hladký pohyb kĺbov a zabraňuje ich poškodeniu.

Blahodarné účinky:
Pravidelná konzumácia moruše môže mať priaznivý vplyv na ľudské telo počas niekoľkých dní, ale väčšinou to trvá 2 až 3 mesiace než sa telo prečistí a choroby začnú ustupovať. Odporúčaná denná dávka je 25 ml Noni Bio šťavy 2x denne.

Noni Colada:

V mixéri rozmixujte 250 ml kokosového kefíru, 100 g kúskov ananásu, 1 Noni ovocia, 1/8 lyžičky mletej škorice, 1/8 lyžičky mletého muškátového orieška, štipka stévia v prášku a ľad.


Autor: Michaela Hynková

Alternatívne produkty