Zdravá výživa

Snažíte sa jesť zdravo a potrebujete pár nápadov, ako vylepšiť váš zdravý jedálniček? Pre udržiavanie zdravého životného štýlu sú informácie, ktoré vám rozšíria obzory veľmi dôležité. Najrôznejšie rady, tipy a články vám vysvetlí rozdiely medzi raw stravou a jedálničkom pre vegánov, odporučí vám tie najlepšie oleje, zasvätí vás do tajov orieškov aj vlákniny a ponúknu vám recepty na zdravé maškrtenie. Získajte dostatok informácií, ktoré prispejú k vášmu zdraviu!

Autor
Zobraziť produkty
Výraz:Hľadať
Kde hľadať:
Dezodoranty neobsahujú hliníkové soli, iba čisto prírodné esenciálne oleje. Neupcháva teda póry a prirodzené regulačné funkcie pokožky sú plne zachované.
Weleda DEO roll-on citrus a granátové jablko RECENZIA
Tereza Župová
05.09.2018
Vypadá jako cukr, sladí jako cukr, ale neobsahuje žádné kalorie.
Erytritol - kráľ medzi alternatívnymi sladidlami
Kristýna Mlatečková
29.06.2018
Ketónová diéta sa väčšinou používa na liečbu alebo na prevenciu niektorých chronických ochorení, ako napríklad ochorenie srdca, diabetes a obezity.
Low carb stravovanie
Michaela Hynková
12.06.2018
Všetko, čo ste chceli vedieť o ghí - prehľadne v otázkach a odpovediach.
Ghí
Kristýna Mlatečková
10.04.2018
Bohužiaľ mnoho ľudí nemá o lepku dostatok informácií a nakupujú predražené jedlo, ktoré nemusí byť vždy zdravé. Dôležité je čítať informácie o zložení na obaloch výrobku a nenechať sa zmiasť reklamou.
Je lepok naozaj taký strašiak?
Michaela Hynková
8.1.2018
Kvalitná horká čokoláda je plná vitamínov a antioxidantov, ktoré majú pozitívny zdravotný prínos a môžu tiež pomôcť vám schudnúť.
Ste závislí na sladkom? Kvalitná čokoláda vám neuškodí
Michaela Hynková
4.9.2017
Máte radi sušené ovocie? Možno ste sa už stretli s termínom lyofilizované ovocie, ktoré prinieslo revolúciu v sušení ovocia. Ak vám tento termín dosiaľ ale nič nehovoril, radi vám ho v dnešnom článku viac priblížime.
Čo znamená lyofilizované ovocie?
Kateřina Doul
24.8.2017
Desať superpotravín pre diétny jedálniček.
Čo by vo vašom jedálničku nemalo chýbať?
Michaela Hynková
4.8.2017
Príloha je dôležitou súčasťou pokrmov a v žiadnom prípade by sa nemala vynechávať. Je nevyhnutným zdrojom sacharidov, ktoré dodávajú energiu, podporujú činnosť mozgu, pomáhajú tráviť bielkoviny a večer pripravujú telo na spánok.
Prílohy áno, ale pozor aké zvolíte!
Michaela Hynková
17.7.2017
Premýšľali ste však niekedy nad tým, ako vyrobiť ryžové rezance doma?
Ako vyrobiť ryžové cestoviny?
Kateřina Doul
12.6.2017
Cukry prijímame ako priamo, tak veľkú časť tvoria takzvané skryté cukry. Väčšina osôb veľakrát ani netušia, v čom všetkom sú cukry ukryté. V takom momente sa cukry stávajú naším veľkým nepriateľom.
Nie je cukor ako cukor
Kateřina Doul
29.5.2017
Neviete si svoj život predstaviť bez sladkého, napriek tomu by ste radi žili zdravo? Aj keď by sa to všeobecne nemalo s cukrom preháňať, nie je cukor ako cukor. Preto sa dnes pozrieme na to, prečo dať prednosť sladenia trstinovým cukrom.
Výhody trstinového cukru - je zdravší?
Kateřina Doul
29.5.2017
V posledných rokoch je veľmi obľúbená stevia rastlina, z ktorej sa práve pripravuje prírodné sladidlo, a ktorá dokonca neobsahuje žiadne kalórie.
Ako používať stéviu
Kateřina Doul
15.5.2017
Javorový sirup je obľúbený nielen medzi milovníkov klasických amerických palaciniek, ale aj medzi zástancami zdravej výživy. Na rozdiel od cukru nám javorový sirup dodáva prospešné živiny a má na nás priaznivý vplyv.
Javorový sirup - účinky a použitie
Kateřina Doul
1.5.2017
Chcete žiť zdravým životným štýlom? Priali by ste si zhodiť prebytočné kilogramy alebo si udržať svoju hmotnosť? Základom je zdravá a vyvážená strava, aktívny pohyb a pravidelný režim, ktorý začína výdatnými a nutrične hodnotnými raňajkami.
Originálne a rýchle raňajky s raňajkovou zmesou
Kateřina Doul
24.4.2017
Vedeli ste, že semienka sa radia do skupiny takzvaných brainfood čiže potravín, ktoré dodávajú živiny mozgu a podporujú jeho regeneráciu? Semienka však majú oveľa viac účinkov, o ktorých sa dozviete na nasledujúcich riadkoch.
Zdravé semienka: konopné, ľanové, slnečnicové
Kateřina Doul
18.4.2017
Stravovanie v období tehotenstva je nesmierne dôležité. To, ako mamička jej ovplyvňuje vývoj dieťaťa. Viete, ako sa správne stravovať počas tehotenstva?
Ako sa stravovať v tehonstve
Šárka Stuchlíková
4.4.2017
Ľudia často tvrdia, že na každodenné varenie jednoducho nemajú čas. Jednu vec si však väčšina z nás neuvedomuje, že zdravá strava je pre nás dôležitá, pretože podporuje naše duševné a fyzické zdravie.
Prečo vám varenie môže zachrániť váš život?
Michaela Hynková
28.3.2017
Znášanlivosť hrachového proteínu u ľudí je veľmi dobrá, pretože je ľahko stráviteľný a bez alergénov. Bežná dávka proteínov by nemala mať na organizmus zásadný vplyv.
Je pre vás hrachový proteín najvhodnejší?
Michaela Hynková
22.3.2017
Je sirup z agávy naozaj zdravý? Aby sme sa dopracovali k istému záveru, predstavme si najprv agávu, z ktorej sa tento sirup vyrába.
Agávový sirup – je jeho konzumácia škodlivá alebo zdraviu prospešná?
Beáta Rampáková
15.3.2017