Zápal ďasien nemá pri správnej ústnej hygiene šancu

Zápal ďasien ako jedno z najčastejších ochorení
Krvácajúce, bolestivé ďasná, v ktorých prebieha zápal sa stretnú približne 80% populácie. Jedná sa o veľmi nepríjemné ochorenie, ktoré môže vyústiť v vypadnutiu zuba. Tento problém je vyvolávaný baktériami zubného povlaku, ktoré sa usadzujú priamo na zuboch, ale aj na ďasnách. Vhodnou prevenciou je teda správna ústna hygiena, ktorá začína výberom správnych pomôcok.

Vhodný zubná kefka
Správna zubná kefka by mala mať husté štetiny optimálnej tvrdosti. Každému vyhovuje niečo iné, ale všeobecne sú doporučované skôr mäkšie kefky, ktoré nenarúšajú prirodzenú ochrannú vrstvu zubných ďasien alebo skloviny, ale zároveň dokážu odstrániť všetky nežiaduce baktérie. Vyberajte teda nielen podľa farby, ale aj podľa postavenia štetín a ich tvrdosti.

Ako si čistiť zuby?
Zuby by sme si mali čistiť minimálne 2x denne a to ideálne ráno a večer. Čistenie by malo trvať tak dlho, kým si nebudete istí, že ste si vyčistili všetky zuby aj ich okolie. Čistenie by malo mať istý poriadok. Najskôr si vyčistite hornú časť dutiny a potom prejdite na zuby v spodnej dutine. Nezabúdajte na vyčistenie plôch stoličiek a čistenie vykonávajte jemnými krúživými pohybmi.

Ústna voda
Pre dokonalú čistotu alebo priebežnú hygienu počas dňa sa odporúča používať ústna voda. Tá zabráni množeniu baktérií, ktoré môžu poškodzovať ďasná alebo priamo zuby a dochádza k navráteniu rovnováhy a správneho pH. Zároveň sa ústna voda tiež používa pre svieži dych.

Dentálna niť pre dokonale čisté medzizubné priestory
Baktérie a nečistoty sa rady schovávajú medzi zubami a bežnou kefkou sa je často nepodarí odstrániť. To je dôvod, prečo je dobré používať dentálnu niť, ktorá zbaví vašu ústnu dutinu veľmi zákerných baktérií a nečistôt, ktoré čakajú na svoju šancu schované v medzizubných priestoroch.Autor: Šárka Stuchlíková

Alternatívne produkty