Weleda DEO roll-on citrus a granátové jablko RECENZIA

Dezodoranty alebo antiperspiranty sú teraz v lete témou číslo jedna, ale každý to máme predsa len inak. Niekto sa potýka s množstvom potu, iný má zase problémy s pachom. Čo si ale budeme rozprávať a na čom sa zhodneme úplne všetci - kto aspoň raz v živote išiel cez leto v MHD, určite mi dá za pravdu, že tento prostriedok je doslova továrňou na "vône" a prepotené koláče všetkých tvarov a farieb. Ja som rada, že už mám školské roky za sebou a do práce jazdím autom. Každodennému omdlievanie pri tyči som teda ušetrená. Nie každý totiž kúzlo dezodorantu objavil. Hlavne keď je vonku horúco k zadusenie, kvalitné a voňavý dezodorant určite príde vhod. Značka Weleda ponúka niekoľko voňavých dezodorantov bez hliníkových solí, ktoré určite stoja v horúcich letných dňoch za vyskúšanie.

 Guličkový dezodorant od Weledy s 24 hodinovým účinkom je prírodnou ochranou pred nepríjemným telesným pachom. Deodorant nie je úplne transparentný, ale ľahko žltkastej farby. Avšak na oblečení žiadne škvrny nerobí, takže za mňa získava plusové bodíky. Nemusíte hneď nutne čakať na zaschnutie podpazušie a môžete si hneď obliecť tričko.
Vôňa pri variante s granátovým jablkom je sladká, ovocná, a aj keď sa ľahko spotíte, nestáva sa nijako nepríjemnú. Veľa mi vôňou pripomína Sprite alebo podobné sladké pitie ... naopak citrusová verzia je veľa svieže, kyslastá, typicky osviežujúci letný.

Dezodorant neobsahuje hliníkové soli, iba čisto prírodné esenciálne oleje. Neupcháva teda póry a prirodzené regulačné funkcie pokožky sú plne zachované.

Guľôčkové dezodoranty mám zo všetkých dostupných prípravkov najradšej. Pri tých v spreji mi príde, že všetko skončí vo vzduchu a s týmto mám pocit, že som si na kožu skutočne niečo naniesla.

Weleda má dezodoranty aj v spreji, ale skleneným flakóne s rozprašovačom pripomínajú skôr parfumy. Ja mám ten s divokou ružou a ten nie je vôbec zlý. Čo mi je veľa proti srsti, sú krémové tuhé antiperspiranty. Pár už som ich v živote vyskúšala, ale už by som do nich asi nešla. Tiež mi príde, že už z dámskych radov celkom ustupujú a sú obľúbenejšie skôr u pánov.

Ďalším plusom je aj to, že neštípe po holení. U niektorých mám pocit, že mi doslova zožerú podpazušie, a to nie je nič príjemné. Potenie vám tieto guľôčky úplne nezastaví. Ak sa potíte veľa, budete musieť siahnuť po nejakom účinnejším antiperspirantu. Ak sa potíte menej a vystačíte si len s prevoňanými podpazuším, uspokojíte sa s týmto deodorantom. Ja patrím do tej druhej skupiny a Weleda dezodoranty spĺňajú moje požiadavky na 100%.

Zloženie - granátové jablko: Voda, Alkohol, Trietylcitrát, Glycerín, Limonén, Kaproyl / Lauroyl laktylát sodný, Šťava granátového jablka, Extrakt koreňa sladkého drievka, Liehový extrakt hamamelu virgínskeho, Arabská guma, xantanová guma, Kyselina citrónová, Kyselina fytová, Vôňa, Linalool , citronelol, Benzyl Benzoan, Benzyl Salicylát, Geraniol, Citral, Eugenol, Kumarín, Farnesol.

Zloženie - citrus: Voda, Alkohol, Trietylcitrát, Glycerín, Limonén, Vôňa, Kaproyl / Lauroyl laktylát sodný, Extrakt koreňa sladkého drievka, Liehový extrakt hamamelu virgínskeho, Arabská guma, xantanová guma, Kyselina citrónová, Kyselina fytová, Linalool, citronelol, Geraniol, citral, Eugenol, Kumarín, Farnesol.

Obaja dezodoranty môžete v 50 ml balení zakúpiť na Elixi.sk v sekcii dezodoranty. Zabudnutí nie sú ani páni a okrem týchto ovocných variantov môžete kúpiť aj pánsku verziu. Môj priateľ sa však potia pomerne veľa a prírodné starostlivosti pre neho nie je dostačujúce. Ako som ale už spomenula v úvode, každý má inú intenzitu potenia, a aj pánom môžu tieto dezodoranty vyhovovať.

Autor: Bloggerka All My Cosmetics