Super-potraviny

Doslova sa s nimi roztrhlo vrece a sú na každom rohu! Čo sú zač? Niekedy znovuobjavené vysoko výživné potraviny, inokedy znovuobjavené a veľmi prínosné dobroty. Súčasný trend zdravého životného štýlu je založený na príjme hodnotných potravín, ktoré dajú telu všetko, čo potrebuje. Ideálnou voľbou pre splnenie týchto nárokov je staviť si na superpotraviny. Neváhajte sa začítať do nižšie publikovaných článkov pre viac informácií o týchto zázrakoch z prírody.

Autor
Zobraziť produkty
Výraz:Hľadať
Kde hľadať:
Vypadá jako cukr, sladí jako cukr, ale neobsahuje žádné kalorie.
Erytritol - kráľ medzi alternatívnymi sladidlami
Kristýna Mlatečková
29.06.2018
Kokosový olej vyniká na rozdíl od jiných rostlinných olejů svým všestranným použitím. Využití kokosového oleje může být jak vnitřní, tak vnější.
10 a viac spôsobov využitia kokosového oleja
Kateřina Doul
6.10.2017
Ak chcete posilniť imunitu a zároveň doplniť telu celú radu cenných látok, mali by ste svoj jedálniček obohatiť o superpotraviny.
5 super výživných potravín, ktoré možno nepoznáte
Kateřina Doul
29.5.2017
Vedeli ste, že semienka sa radia do skupiny takzvaných brainfood čiže potravín, ktoré dodávajú živiny mozgu a podporujú jeho regeneráciu? Semienka však majú oveľa viac účinkov, o ktorých sa dozviete na nasledujúcich riadkoch.
Zdravé semienka: konopné, ľanové, slnečnicové
Kateřina Doul
18.4.2017
Krásny a mladý vzhľad spolu s kondíciou a štíhlou líniou je z veľkej väčšiny otázka správnej výživy. Zaradenie špeciálnych superpotravín do jedálničkov dokáže doslova zázraky. O aké potraviny sa jedná a čo všetko vedia?
Krásna pomocou superpotravín
Šárka Stuchlíková
9.2.2017
Význam zelených potravín v našej strave je overený vedecky, sú vraj rovnako zdravé ako zelenina. Je to vynikajúci zdroj živín a chlorofylu, ktorý zbavuje črevá uložených toxínov.
Mladý jačmeň a lepok
Michaela Hynková
25.1.2017
Problémy s počatím dieťaťa nie sú v dnešnej dobe nič divného. Jedná sa o zhoršenie stravovacích návykov a pôsobenie ďalších vplyvov, ktoré môžu znižovať plodnosť. Pozrite sa, aké potraviny vám pomôžu zvýšiť šance na počatie bábätka.
Superpotraviny, ktoré zvyšujú plodnosť.
Šárka Stuchlíková
17.1.2017
Acai bobule bývajú niekedy označované práve ako exotické čučoriedky, v dnešnom článku sa pozrieme, čo majú spoločné a v čom sú naopak acai lepšie.
Sú acai bobule lepšie, než čučoriedky?
Kateřina Doul
19.12.2016
Pojem superfoods sa začal používať pre skupinu potravín, ktoré majú vysoký obsah zdraviu prospešných bioaktívnych látok.
Super potraviny – potraviny budúcnosti
Beáta Rampáková
16.12.2016
Vlašské orechy právom patria medzi superpotraviny. Obsahujú celý rad prospešných látok a majú skvelé nutričné hodnoty. Prečo by nemali chýbať ani vo vašom jedálničku?
Vlašské orechy plné zdravých tukov
Šárka Stuchlíková
27.10.2016
Problémy s počatím dieťaťa nie sú v dnešnej dobe nič divného. Jedná sa o zhoršenie stravovacích návykov a pôsobenie ďalších vplyvov, ktoré môžu znižovať plodnosť. Pozrite sa, aké potraviny vám pomôžu zvýšiť šance na počatie bábätka.
Superpotraviny, ktoré zvyšujú plodnosť
Šárka Stuchlíková
13.10.2016
V exotickej oblasti Tichomor je kokos bežnou súčasťou spotreby. U nás bol predtým známy skôr strúhaný kokos, ale v poslednej dobe sa ľudia začínajú viac zaujímať aj o kokosové mlieko, kokosovú vodu a kokosový olej.
Čo je zdravšie? Kokosový olej vs. kokosová voda vs. kokosové mlieko.
Michaela Hynková
7.9.2016
Viete, čo sa skrýva pod označením "superpotraviny", alebo ktoré suroviny pod ne patrí? Tušíte, prečo sú pre náš organizmus tak dôležité a užitočné?
Superpotraviny - čo sú zač a ako ich môžete užívať?
Kateřina Doul
2.9.2016
Plody Machovky peruánskej vyzerajú ako malé žlto oranžové cherry paradajky, sú obalené v šupke pripomínajúce lampión. Ich sladkokyslá chuť pripomína ananás.
Machovka peruánska (Physalis peruviana)
Michaela Hynková
30.8.2016
Všetci túžime po krásnych, zdravých a lesklých vlasoch, aké vídame v reklamách. Za krásnym účesom ale stojí veľa práce a dôležitá je voľba vhodných prípravkov. Aké superpotraviny vám pomôžu získať oslnivo krásne vlasy?
Superpotraviny pre krásné vlasy
Šárka Stuchlíková
18.8.2016
Čučoriedky sú malé čiernomodréj bobule, ktoré miluje snáď každý. Sú sladké, šťavnaté, veľmi zdravé, výborné ako čerstvé, tak aj v koláčoch, zmrzline, ovocných knedličkách, vo smoothies aj v kozmetike.
Čučoriedková sezóna
Michaela Hynková
16.8.2016
V súčasnosti zelený mladý jačmeň zaznamenáva renesanciu - mnohé štúdie dokazujú jeho úžasné liečivé účinky.
Zelený ječmeň - nie je liek a predsa lieči
Beáta Rampáková
8.6.2016
V Čile pokladajú maqui za magické ovocie a prisudzujú mu veľa pozitívnych účinkov na ľudský organizmus - predovšetkým silu a vytrvalosť.
Maqui - nejlepšie
Beáta Rampáková
19.5.2016
Zelený čaj a zelená káva - obľúbené nápoje na celom svete, ktorých spotreba stále rastie. Obsahujú vysoký podiel antioxidantov, ktoré telu pomáhajú odstraňovať voľné radikály z tela a udržiavať bunky zdravé.
Zelený elixír života
Radka Kuzmová
16.5.2016
Plody Acai sú doslova elixírom pre ľudský organizmus už po dlhé desaťročia. Acai bobule obsahujú množstvo vitamínov, ako je napríklad A, C, E a skupina vitamínov B.
Hovorí vám niečo acai či acai berry? Ak nie, my vám to prezradíme!
Kateřina Doul
5.5.2016