Starostlivosť o pleť

 

Aby bola naša pleť stále krásna a mladistvá, mali by sme jej každý deň venovať čas a dôkladnú starostlivosť. Nezáleží pritom, aký typ pleti nám nadelila matka príroda. Dnešný kozmetický trh nám ponúka nespočetné množstvo produktov "od výmyslu sveta".

Stačí si len správne vybrať. Na mastnú a problematickú pleť sú potrebné prípravky, ktoré redukujú produkciu mazových žliazok, vyčistia póry a zároveň pôsobia antibakteriálne. Vhodné sú tak výrobky s obsahom cenného jojobového oleja, ktorého efekt na akné je priam zázračný.

Prvú pomoc pre suchú a popraskanú pokožku poskytne výťažok z Aloe vera či bambuckého masla. Zrelá pleť vyžaduje špeciálne ingrediencie. Určite ocení najnovšie trendy v podobe červeného kaviáru či prášku z perál, za ktoré sa patrične odmení obnoveným a mladistvo sviežim vzhľadom.
Starostlivosť o citlivú pleť vyžaduje zloženie bez parafínov, olejov a parfumácie. Správnou voľbou je napríklad rad kozmetiky Dermedic tolerans či prírodné produkty francúzskej značky Marilou BIO.

Pestovanie pôvabnej pleti začína ráno. Studenej vode sa nevyhneme, pokiaľ sa chceme zaručene prebrať a osviežiť. Nasledovať by malo odstránenie nečistôt, ktoré sa na pleti nahromadili počas noci, pomocou micelárnej vody alebo čistiaceho mlieka, ktoré zároveň revitalizuje bunky pleti po spánku.

Na čistú pleť nanesieme denný krém s hydratačným účinkom. Aby bola pleť dokonale chránená pred škodlivým UV žiarením či voľnými radikálmi, mal by denný krém obsahovať dôležité antioxidanty. V prípade denného krému, ktorý slúži aj ako podklad pod mejkap, je dôležité, aby mal ľahkú textúru a rychlo prenikal do pokožky. Pleť tak po nanesení mejkapu môže dýchať a nepôsobí ako maska.

Základným úkonom, ako zabrániť predčasnému starnutiu pleti, je každý večer zbaviť pleť mejkapu a upokojiť ju. Použiť môžeme prípravok na čistenie pleti v kombinácii s pleťovou vodou alebo micelárnu vodu, ktorá to zvládne sama. V žiadnom prípade by sme nemali používať obyčajné toaletné mydlo, pretože narušuje pH pleti a vysúša ju.

Na záver na vyčistenú pleť môžeme aplikovať nočný krém, prípadne krém či sérum proti vráskam. Kompletnú starostlivosť je vhodné doplniť čistením pleti peelingom alebo pleťovou maskou aspoň 1-2x týždenne. Peeling zbaví pokožku vrstvy, ktorú tvoria odumreté bunky. Umožní tak lepšie prenikanie prípravkov, a tým aj ich lepšiu účinnosť. Pleťová maska pleť nielen čistí, ale zároveň ju aj vypína.

Autor: Nicole Jantulíková

Alternatívne produkty