Správna maska na vlasy dokáže zázraky

Ako vybrať a správne používať masku na vlasy?
Maska na vlasy pomáha s výživou vlasových vlákien, ktoré sú pevnejšie odolnejšie proti poškodeniu a vyzerajú zdravšie. Lesklé a husté vlasy, ktoré sa často nemastia a vyzerajú krásne aj keď nie sú dokonale učesané sú snom snáď každého dievčaťa. A ak chceme dokonalé vlasy, musíme o ne pravidelne starať. Spolu s pravidelnosťou je dôležité vedieť, ako na to. A to si povieme v tomto článku.

Aký máte typ vlasov?
Než sa začnete obzerať po vlasovej kozmetike, je dobré navštíviť svoju kaderníčku a poradiť sa s ňou, aký máte typ vlasov a aká kozmetika je pre vás vhodná. Inou starostlivosť vyžadujú suché a lámavé vlasy a inak budete musieť zaobchádzať s často sa mastiacimi vlasmi. Od toho, aký máte typ vlasov sa následne odvíja všetky ďalšie postupy, či už sa jedná o výber šampónu alebo masky na vlasy.

Kvalita je dôležitá
Aby mala maska ​​na vlasy správne účinky je dôležité vyberať prípravky od kvalitných značiek, pri ktorých nehrozí, že by obsahovali nebezpečnú chémiu, alebo že by sa jednalo len o masku, ktorá v sebe neobsahuje žiadne výživné látky a len pekne vonia. Správna vlasová kozmetika by mala obsahovať účinné látky, ktoré dodajú vlasom vitamíny a živiny. Ide napríklad o keratín, čo je stavebná látka, z ktorej sa vlasy skladajú a jeho dostatočný prísun má vplyv na kvalitu a prípadnú lámavosť vlasov.

Pravidelnosť a citlivá starostlivosť
Pre dosiahnutie maximálnych účinkov je dôležitá pravidelnosť v starostlivosti o vlasy. Pre intenzívnu regeneráciu a obnovu poškodených vlasov sa odporúča aplikovať masku na vlasy po každom umytí. Riaďte sa pokynmi napísanými na obale a nechajte masku pôsobiť po stanovenú dobu a následne dôkladne opláchnite. Aby nedochádzalo k zbytočnému poškodzovaniu vlasov snažte sa vyvarovať nosenie utiahnutých účesov, nevhodného kefovania, používania fénu s vysokou teplotou a vlasy sa snažte nevystavovať mrazu alebo slnečnému žiareniu.

Kombinácia s ďalšími prípravkami
Výrobcovia vlasovej kozmetiky odporúčajú vybrať si jednu radu starostlivosti o vlasy a používať súvisiace alebo podobné produkty. Je to z toho dôvodu, že sa vzájomne krásne dopĺňajú a dosiahnete tak rýchlejšie lepšie výsledky, než keď budete používať niekoľko úplne odlišných prípravkov.Autor: Šárka Stuchlíková

Alternatívne produkty