RAW recepty: Zdravé raňajky

Ovsená kaša
Tento rýchly a zdravý recept poskytne telu všetko, čo ráno potrebuje pre skvelýštartdodňa. Dodá vlákninu, zdravé tuky a bielkoviny.

Počet porcií: 2

Ingrediencie:
2 jablká
1 banán
1 PL ľanových semienok
2 ČJ škorice
čistá voda


Postup:

Ľaňové semienka necháme cez noc napučať vo vode. Jablká a banán ošúpeme a nakrájame na menšie kúsky. Ľaňové semienka prepláchneme vo vode. Všetky ingrediencie dáme do mixéra a mixujeme, až kým nevznikne vláčna kaša. V prípade potreby môžeme ešte pridať vodu.

Recept môžete vylepšiť podľa chuti, napríklad náhradou vody za mandľové mlieko, či pridaním konopných semienok, orechov alebo sušeného ovocia.


Raňajkové smoothie

Počet porcií: 2

Ingrediencie:
1 banán
2 PL konopných semienok
1 vrecko mrazených bobúľ
1 pohár čistej vody

Postup:
Banán, konopné semienka a mrazené bobule dáme do mixéra a pridáme toľko vody, aby boli všetky suroviny pokryté. Dobre premixujeme.

Konopné semienka sú jediné semienka, ktoré neobsahujú enzýmové inhibítory, a preto nie je potrebné ich cez noc namočiť vo vode. Sú zdrojom dobrých tukov a super proteínu.

Avokádovo- jablková pena

Počet porcií: 2

Ingrediencie:
1 avokádo
2 jablká
¼ pohára čistej vody

Postup:
Jablká ošúpeme a odstránime z nich jadrá. Z avokáda vylúpneme dužinu. Obe suroviny dáme do misky a mixujeme ručným mixérom.


Dobrú chuť!


Zdroj: http://www.thebestofrawfood.com/ - najlepší web pre začiatočníkov raw food stravy autorky Esme Stevens, prezidentky RAW food Europe.


Autor: Nicole Jantulíková