Prírodná očista Tela s Yucca

Yucca, tiež známa pod názvom (juka) strom života, vie nielen prečistiť telo, ale aj posilňovať imunitný systém, znižovať cholesterol, liečiť reumu a pomáhať pri migréne.

Yucca zloženie:
Rastlina má dostatočné množstvo vitamínov, minerálnych látok, sacharidov a živín. Zložka saponín pôsobí ako prírodný steroid, ktorý urýchľuje metabolické procesy a zlepšuje vstrebávanie živín. Ďalej obsahuje protirakovinotvorné fytonutrienty a resveratrol, ktorý omladzuje.

Jeden šálka surovej Yuccy obsahuje 42 mg vitamínov C, to je skoro 50% odporúčanej dennej dávky. Vitamín C je prírodný antioxidant, ktorý chráni telo pred voľnými radikálmi, ktoré vznikajú v tele, keď trávime jedlo. Tie spôsobujú proces starnutia, ničí bunky a môžu vyvolať závažné ochorenia ako je rakovina alebo problémy so srdcom.

Yucca - účinky:
Koreň Yucca obsahuje vlákninu, ktorá prispieva k dobrému tráveniu, je veľmi prospešná pri liečení črevných a zažívacích problémov. Zbavuje telo škodlivín, ktoré sa rozkladajú v hrubom čreve a produkujú nežiaduce plyny. Saponíny eliminujú škodlivé žlčové kyseliny a tým prechádzajú vzniku nádorov v hrubom čreve.

Ostatné využitie:
Yucca sa tiež používa na výrobu prírodných mydiel, šampónov a vlasových tonik. Upokojuje pokožku, nedráždi ju a má antibakteriálne účinky. Vlasy sú po použití Yuccy lesklé a pevné. Predtým sa používala na liečbu vypadávania vlasov.

Pestovanie Yuccy mali v obľube Indiáni. Využívali ju k výrobe laná, sandálov, krémov pre liečbu vyrážky, zápalu kĺbov a poranenia. Koreň sa využíval na prečistenie.


Autor: Michaela Hynková

Alternatívne produkty