Prečo vyskúšať Aloe Vera

Aloe Vera je rastlina, ktorej liečivé účinky sa zdajú nekonečné. Napomáha udržať mladistvý vzhľad a zlepšuje zdravotný stav, je vhodná ako pre vonkajšie, tak aj vnútorné použitie. Rastie v tropických klimatických podmienkach. Táto bylina je obľúbená po celé tisícročia, dokonca kráľovná Kleopatra ju využívala pri svojich skrášľovacích procedúrach. Dnes ju nájdeme napríklad v tradičnej čínskej, indickej a japonskej medicíne.

Výrobky z Aloe Vera zakúpite na www.elixi.sk.

Aloe produkuje dve látky, gél a latex, ktoré sa využívajú v medicíne, potravinárstve a kozmetickom priemysle. Aloe gél je priehľadná rôsolovitá hmota obsiahnutá vo vnútornej časti listu. Aloe latex je sfarbený do žlta a nachádza sa hneď pod šupkou.

Zloženie:
Rastlina Aloe Vera má veľké množstvo potencionálne účinných látok, medzi ne patria napríklad vitamíny skupiny A, C a E, čo sú antioxidanty neutralizujúce voľné radikály. Tiež obsahuje vitamíny skupiny B. Má veľa minerálov ako sú vápnik, selén, horčík, meď, mangán, sodík a zinok. Ďalej v nej nájdete enzýmy, ktoré zmierňujú zápaly.

Aloe Vera účinky:
Aloe Vera extrakt bráni telo pred nádchou a nachladnutím a celkovo posilňuje imunitný systém. Niekoľko výskumných štúdií tvrdí, že Aloe Vera dokáže bojovať s HIV vírusom, zmierniť cukrovku, astmu a niektoré druhy rakoviny. Upravuje trávenie, pretože napomáha uvoľňovaniu pepsínu (tráviaceho enzýmu). Šťava z celých listov Aloe Vera zbavuje telo nežiaducich látok. Čistí pečeň, obličky, močový mechúr a slezinu. Podporuje rast vlasov a chudnutie. Zmierňuje ekzémy, akné a lieči opary. Upokojuje popálenú pokožku od slniečka a hydratuje pokožku. Pomáha pri artritíde. Znižuje cholesterol. Aloe Vera neobsahuje látku, ktorá by nebola liečivá, preto jej blahodárne účinky stoja za vyskúšanie.

Stačí 3x denne pred jedlom vypiť 20 - 50 ml Aloe Vera Bio a vaše telo bude zdravšie, vaša pleť žiarivejšia a budete mať veľa energie.Autor: Michaela Hynková

Alternatívne produkty