Prečo by micelárna voda nemala chýbať vo vašej kozmetickej výbave?

Univerzálny a šetrný čistiaci prípravok
Micelárna voda je univerzálny a hlavne šetrný prípravok na čistenie pleti. Väčšina z kvalitnejších micelárny vôd je vyrobená len z prírodných surovín bez pridaných parabénov, alkoholu alebo iných chemických prísad. Ide tak o šetrný prípravok vhodný pre každý typ pleti, kedy nedochádza k zbytočnému vysušovaniu a dráždeniu. To umožňuje využívať micelárnu vodu pri problémoch s akné alebo ako prevenciu proti vzniku ekzémov alebo nepríjemných čiernych bodiek. Správne čistenie je totiž základným predpokladom pre zdravú a krásnu pleť.

Doslova magnet na špinu
Micely sú miniatúrne olejové molekuly, ktoré majú tú jedinečnú schopnosť, že na seba dokážu viazať nečistoty. To znamená, že z povrchu pleti zoberú všetku špinu a zanechajú iba vodu a to bez toho, aby došlo k narušeniu prirodzenej ochrannej vrstvy pokožky.


Ako odličovač aj pre ranné čistenie pleti
Micelárna voda má veľmi široké využitie. Hodí sa ako jemný odličovač pre každodenné použitie. Svoje miesto nájde aj pri rannej hygiene, kedy jemne a nenásilne vyčistí pleť, ktorá je následne pripravená na nanesenie jemného denného krému a prípadne i makeupu.

Aké je správne použitie?
Micelárna voda sa používa s kombinácii s vatovými tampónmi. Jedine tak je možné naniesť ju na pleť a umožniť jej, aby nasala nečistoty, ktoré priľne na tampónu a tým pádom ich odstránite zo svojej pokožky. Ideálne je vyčistiť si pleť pomocou micelárnej vody aspoň 1x denne.Autor: Šárka Stuchlíková

Alternatívne produkty