Poznajte blahodárné účinky aloe vera

Zázračná sukulentná rastlina
Aloe vera je sukulentná rastlina, ktorá rastie v teplých tropických oblastiach. Všetky liečivé vlastnosti a skvelé látky sa skrývajú v gélu vo vnútri listov, ktorý rastline slúži ako zásobáreň tekutín na horšie časy. V priebehu rokov ľudia postupne prišli na to, že tento gél má isté pozitívne účinky a začali ho využívať. Dnes nájdeme výťažok z rastliny aloe vera vo veľkom množstve prípravkov a to hlavne z toho dôvodu, že sa jedná o viac-menej univerzálne liečivo, ktoré dokáže vyriešiť alebo aspoň pomoc s riešením celej rady nepríjemných problémov.

Na čo všetko sa používa?
- podpora hojenia rán
- liečba popálenín
- hydratácia vysušenej pokožky
- proti prekysleniu žalúdka
- pri ťažkostiach s pankreasom
- proti parandentóze
- proti ekzémom
- pomáha pri liečbe cukrovky
- a dokonca pomáha pri liečbe rakoviny

Okrem všetkých týchto liečebných účinkov sa využíva aj v kozmestike pre vyživenie, hydratáciu alebo spomalenie starnutia pokožky.

V akých prípravkoch nájdem aloe?
Práve skvelé účinky tejto zázračnej rastliny dostali jej extrakt do celého radu produktov. Ak teda máte niektorý problém, ktorý by aloe vera dokázala vyriešiť, stačí si len vybrať. Na trhu existujú balzamy na pery s výťažkom z aloe vera, zubná pasta, krém na ruky alo vera, sprchový gél, telové mlieko, regeneračný krém, dezodorant a ďalšie viacmenej kozmetické prípravky. Kúpiť si však môžete aj 100% šťavu z aloe vera, ktorá podporuje obranyschopnosť a pomáha pri boji s baktériami.

Či už vás trápia vážnejšie zdravotné problémy a potrebujete podporiť ich liečbu, alebo hľadáte skvelé a prírodné kozmetický prípravok, je alo vera vynikajúcou voľbou. Akonáhle spoznáte fascinujúci účinky tejto pomerne nenápadné rastliny, nebudete chcieť skúšať nič iné.Autor: Šárka Stuchlíková

Alternatívne produkty