Očarujúca aj v zime? Žiadny problém!

 

Dni sa krátia a s nastávajúcou zimou sa blížia nielen sviatky lásky a pokoja, ale aj veľká skúška pre náš organizmus. S klesajúcou teplotou sa zo vzduchu stráca vlhkosť, suchý vzduch následne dehydratuje našu pokožku, ktorej na kráse nepridávajú ani časté prechody medzi teplom a chladom. Výsledkom je suchá, napnutá a podráždená pokožka. Ako tomu predchádzať? Jednoducho, stačí len dodržiavať základné pravidlo - hydratovať!

Pleť a telo
Pleti dodáte potrebnú vlahu kvalitnými hydratačnými krémmi. Na rozdiel od teplejších dní sa odporúča používať prípravky s hutnejšou a mastnejšou textúrou. Vďaka nodobým technológiám už dávno neplatí povera, na základe ktorej sa kedysi ženy vyhýbali používaniu hydratačných krémov, kvôli strachu z popraskania hydratovaných buniek. Všeobecne platí, že v zimnom období je dobré vyhnúť sa prípravkom s obsahom alkoholu. Súčasne by sme však nemali zabúdať ani na UV filter. Skvelými pomocníkmi sú aj prírodné oleje, ako napríklad avokádový olej, ktoré pleť hydratujú a regenerujú, pričom však pokožku nezaťažujú a neupchávajú póry. Pre milovníkov kúpeľov to bude sklamanie, ale v zimnom období je odporúčané najmä krátke sprchovanie, pretože počas dlhých, horúcich kúpeľov dochádza k otváraniu pórov v pokožke. V dôsledku toho, pokožka viac trpí, ak je vystavená chladu a mrazu.

Pery a ruky
V chladnou počasí je potrebné venovať zvýšenú pozornosť citlivým partiám, ktorými sú pokožka rúk a pier. Jemná pokožka pier je obzvlášť náchylná k neestetickému a často bolestivému popraskaniu, čomu sa však dá účinne predísť, ak budete mať vždy po ruke balzám na pery. Inšpirovať sa môžete aj zimnou edíciou populárnych Eos balzámov v štýlovom dizajne. Pokožka rúk je rovnako citlivá, pričom však k jej ochrane prispievajú kvalitné rukavice. Okrem hydratačného krému jej občas nezaškodí dopriať aj vyživujúci olejový zábal. Stačí zmiešať malé množstvo medu a zohriateho kokosového oleja, zmes vmasírujte do pokožky, následne ruky zabaľte do kozmetických rukavíc alebo mikroténových vreciek a nechajte polhodinu pôsobiť.

Vlasy
Nedostatok vlhkosti, vitamínov a výkyvy teplôt sa podpisujú aj na kvalite našej koruny krásy. Vlasy sú namáhané, suché a náchylné k poškodeniu, preto je nevyhnutná špeciálna starostlivosť, aby prežili zimu bez ujmy. Pochopiteľne, základom je kvalitný šampón a kondicionér, ktorý sa zameria na suché a poškodené vlasy, a aspoň jedenkrát týždenne aplikovať masku. Pokiaľ možno, je dobré obmedziť používanie kuliem a žehličiek, časté umývanie, ale aj sušenie vlasov horúcim vzduchom. V zime sa rovnako neodporúčajú radikálne zmeny farby, melíry alebo trvalá, pretože by dochádzalo k ďalšiemu vysušeniu vlasového vlákna.Autor: Nicole Jantulíková

Alternatívne produkty