Nízkosacharidová diéta alebo ako schudnúť bez hladovania

 

Na úvod si objasníme, o čom nízkosacharidová diéta vlastne je. Tak ako vo všetkých účinných diétach, aj tu platí, že jej základom je vyvážená strava, to znamená potrebný prísun bielkovín, sacharidov a zdravých tukov. Avšak veľmi podstatné je vyhnúť sa hladovaniu, preto je dôležité konzumovať jednotlivé porcie 5 až 6-krát v priebehu dňa, čiže každé 2 až 3 hodiny.

Doporučený denný príjem sacharidov u žien počas diéty je 1 až 2 gramy na kilogram telesnej hmotnosti. Sacharidy môžeme rozdeliť na rýchle a dlhé. Medzi rýchle sacharidy patria rafinované cukry v podobe rôznych sušienok a sladkostí, alkohol, limonády, džúsy, biele pečivo a mnoho ďalších. Majú vysoký glykemický index a to spôsobí, že po ich konzumácií sme po krátkej dobe opäť hladní a dostávame chuť na sladké.

Z vyššie uvedeného vyplýva, že pre nízkosacharidovú diétu je vhodná práve skupina dlhých sacharidov, ktoré sa vyznačujú nízkym glykemickým indexom. Do tejto skupiny môžeme zaradiť napríklad ovsené vločky, celozrnný chlieb, varené zemiaky, tmavú ryžu, celozrnné cestoviny a sóju. Po ich konzumácií ostávame dlhšie nasýtení, cukor z nich sa rozkladá postupne a teda nám dodávajú energiu v priebehu celého dňa.

Nezanedbateľnou súčasťou diéty sú najmä bielkoviny obsiahnuté v mäse, rybách a tvarohu. Ich denný prísun by sa mal pohybovať okolo 2 až 3 gramov na kilogram telesnej hmotnosti. Sú základným stavebným prvkom ľudského tela, a preto by mali tvoriť podstatnú časť nášho jedálnička.

Nesmieme však zabudnúť ani na zdravé tuky. Zdrojmi takýchto tukov sú strukoviny, orechy (ideálne mandle), morské ryby a tuky z mliečnych výrobkov. Denný prísun u dospelého človeka by nemal presiahnuť 1 gram na kilogram telesnej hmotnosti.

V dnešnej dobe nám diétu môžu uľahčiť rôzne doplnky. Jedným z nich je aj prírodný produkt XLtoS Medical Redukování chuti k jídlu, ktorý sa nachádza v našej ponuke. V kombinácií s diétou a vhodnou fyzickou aktivitou redukuje chuť do jedla, a tým umožňuje kontrolu hmotnosti.


Autor: Nicole Jantulíková

Zákazníci k tomuto tovaru kupujú
Sprej po opaľovaní SUN UVA Diet Esthetic 200 ml
-63 %
9,50 EUR3,56 EUR
Předpokládané datum naskladnění - Na dotaz
Alternatívne produkty