Na zápal močových ciest pomôžu brusnice

Ideálne ako prevencia
Brusnice obsahujú celý rad vitamínov, sú výborným zdrojom antioxidantov a majú silné antibakteriálne účinky. To sú dôvody, prečo sa z nich vyrábané tablety pri ťažkostiach so zápalmi močových ciest. Hodí sa ako prevencia, ak vás trápia opakované zápaly alebo i v prípade, že sa chcete znížiť riziko vzniku zápalu na úplné minimum.

Keď cítite, že sa blíži ďalší zápal
Užívanie brusníc v kombinácii s urologickými čajmi sa hodí predovšetkým, keď cítite, že vás začína bolieť brucho a pociťujete príznaky začínajúceho zápalu. Včasnou a správnou reakciou môžete zastaviť priebeh a k zápalu vôbec nemusí dôjsť.

Brusnice v tabletkách, sušené alebo v tekutej forme
Pre preventívne užívanie sa hodia sušené brusnice ideálne v nesladenej forme. Naplno vynikne ich jedinečná a skutočne veľmi dobrá chuť. Aj napriek tomu, že nie sú dosladené, sú dostatočne sladké a hodia sa na raňajky, do jogurtu alebo len tak na uzobávánie. V problematickom období, ako je jeseň alebo zima, kedy je riziko zápalu väčšie, je lepšie užívať aj tablety, kde sú koncentrované účinné látky z veľkého množstva brusníc. Ďalej môžete brusnice tiež nájsť v podobe prírodnej BIO šťavy.

Nezabúdajte dostatočne piť
Pri zápale, ale aj ako prevencia sa odporúča dodržiavať pitný režim a veľa piť. Najlepšia je čistá pramenitá voda, ktorú je dobré raz za čas doplniť vodou minerálnou. Vhodné sú aj bylinkové, zelené alebo prípadne priamo urologické čaje. Dostatočný pitný režim totiž zabezpečuje preplachovanie močových ciest, kde sa nemôžu množiť škodlivé baktérie a riziko vzniku zápalu je výrazne nižšie.


Autor: Šárka Stuchlíková

Alternatívne produkty