Mladý jačmeň - zázračná zelená potravina

Ľudia viac a viac začínajú objavovať kúzlo zelených potravín, ktorých je v súčasnosti na trhu obrovské množstvo. Pomáhajú nám žiť zdravšie. Nesmieme ale zabúdať, že zdravie je aj o celkovej strave, pohybu a duševnej pohode.

Mladý jačmeň čiže zelený jačmeň je viac než len potravinovým doplnkom. Radí sa medzi plnohodnotné zelené potraviny. Zelené potraviny majú výrazný pozitívny vplyv na ľudské zdravie. Pôsobí nielen ako prevencia, ale pomáha aj pri liečbe rôznych ochorení.

Mladý jačmeň je bohatý na enzýmy, bielkoviny, vitamíny (vitamíny radu B a vitamín C a E), minerály, chlorofyl, stopové prvky, aminokyseliny, antioxidanty, nenasýtené mastné kyseliny, sacharidy a ďalšie látky. Pomáha zbaviť naše telo prekyslenia. A predovšetkým zabraňuje bunkovému starnutiu. Navyše mnoho ľudí tvrdí, že vďaka nemu získali obrovské množstvo energie.

To ale nie je všetko! Mladý jačmeň prispieva k správnej hladine krvného cukru a cholesterolu, údajne potláča rast rakovinových buniek, ďalej napomáha nášmu telu pri kardiovaskulárnom ochorení, anémii, nespavosti, zlom sústredení a nadváhe. Ďalej sa využíva v prípade, že trpíme dýchacími ťažkosťami, kožným ochorením alebo zápchou. Mladý jačmeň pôsobí tiež ako probiotikum.

Mladý jačmeň je výborný napríklad pre Vaše raňajky. Príprava nápoja je veľmi rýchla a jednoduchá. Je možné zakúpiť aj mladý jačmeň vo forme tabliet.

Od rastlinky k prášku alebo s čím máme tú česť?

Mladý jačmeň sa v podstate vôbec nelíši od jačmeňa používaného u ostatných výrobkov z jačmeňa. Rozdiel je v tom, že mladý jačmeň sa zberá skôr. Konkrétne sa uvádza, že pri dĺžke 20-25 cm. A prečo? V tejto fáze rastu má jačmeň najviac živín.

Jačmeň sa po zbere lisuje. Lisovaním získame kvapalný extrakt, ktorý sa následne suší na prášok. Ten si môžeme zakúpiť napríklad v obchodoch so zdravou výživou alebo na iných miestach. Po zaliatí vodou dostaneme veľmi výživný nápoj.

Dobrú chuť!


Autor: Lenka Libichová

Alternatívne produkty