Lněné semínko

Výraz:Hľadať
Kde hľadať:
Ľan sa pestuje najmä pre ľanové vlákno a olejnaté semená. Bežne sa môžete stretnúť s hnedým alebo zlatým ľanom. Z výživového hľadiska sú oba druhy veľmi prospešné nášmu organizmu.
Ľanové semienko
Kateřina Doul
Ľanové semienka sú olejnaté semienka, ktoré sa získavajú z ľanu siateho. Ľanové semienka sú vďaka svojmu zloženiu a priaznivému vplyvu na zdravie odborníkmi označované za superpotravinu.
Druhy ľanového semienka
Kateřina Doul
Nie je žiadnym tajomstvom, že väčšina semienok rastlín sa právom označuje za superpotraviny. Okrem slnečnicových, tekvicových či chia semienkach sú to aj ľanové semienka, ktoré sú nášmu organizmu veľmi prospešné.
Ľanové semienko a jeho účinky na zdravie
Kateřina Doul
Ľanové semienko ženám všeobecne veľmi prospieva. Pomáha napríklad s nepravidelnou menštruáciou. Okrem toho je vhodné aj pre ženy, ktoré plánujú otehotnieť, pretože je skvelou očistnú kúrou.
Ľanové semienko v tehotenstve
Kateřina Doul
Rozhodli ste sa zhodiť pár kilogramov? Pokiaľ na to idete zdravo, tak okrem aktívneho pohybu je potrebné dodržiavať pestrý a zdravý jedálniček. Okrem vyváženú stravu a pravidelný pitný režim vám môže s chudnutím pomôcť aj ľanové semienko.
Pomáha ľanové semienko pri chudnutí?
Kateřina Doul
Ľanové semienko je účinným pomocníkom pri mnohých zdravotných problémoch. A pretože medzi časté problémy patrí zápcha, pozrieme sa na to, ako nám s ňou môžu pomôcť práve ľanové semienka.
Trpíte zápchou? Vyskúšajte ľanové semienko
Kateřina Doul