Krásnu pleť a pevné zdravie dodá granátové jablko

Granátové jablko je exotické ovocie, ktoré si získava čoraz väčšiu popularitu po celom svete. Je dokázané, že má blahodarné účinky pre ľudské telo a pomáha eliminovať veľa zdravotných ťažkostí. Ájurvédská medicína ho považuje za prírodný všeliek. Hovorí sa, že vyrástlo v rajskej záhrade. Tento rubínový zázrak plný vitamínov a antioxidantov vám dodá energiu a vitalitu. Prírodné šťavu z granátového jablka môžete vyskúšať na www.elixi.sk, určite nebudete ľutovať.

Granátové jablko - vitamíny pre vašej imunitu:
Granátové jablko je veľmi bohaté na vitamín C, ďalej obsahuje vitamíny A, E a skupiny B. Aj v
ňom nájdete minerálne látky: fosfor, železo, vápnik, draslík, vlákninu, mangán horčík a mnoho
ďalších. Jeho konzumáciou si posilníte imunitný systém a vyvarujete sa bežným chorobám.

Omladzuje pleť:
Čudujete sa prečo starnete a robia sa vám vrásky? Môžu za to voľné radikály, ktoré poškodzujú kožné bunky. Polyfenoly sú antioxidanty obsiahnuté v granátovom jablku, ktoré pomáhajú spomaliť proces starnutia. Vitamín C zase prispieva k tvorbe kolagénu, ktorý pokožku posilňuje a obnovuje. látky prenikajú hlboko do kože a hydratujú ju. Konzumácia organickej šťavy z granátových jabĺk je pre pokožku veľmi prospešná, skvele ju zregeneruje a rozžiari. Rozdrvené semienka sa dajú využiť ako prírodný peeling.

Zvyšuje libido:
Od dávnych čias sú granátové jablká považované za symbol plodnosti. Podľa výskumu pohárik džúsu granátového jablka zvyšuje hladinu testosterónu. To z neho robí prírodné afrodiziakum, ktoré je ideálne pre váš sexuálny život. Štúdie tiež naznačujú, že obsahujú zlúčeniny, ktoré sú podobné pohlavným steroidom. Tie vedia zlepšiť sexuálnu výdrž a túžbu.

Eliminuje stres:
Okrem zníženia vnútorného oxidačného stresu v tele, jablká vedia tiež znížiť psychický stres, ktorým si prechádzame v osobnom i profesionálnom živote. Vedci tvrdia, že ľudia, ktorí pravidelne konzumujú šťavu z granátového jablka, majú nižšiu hladinu hormónu kortizolu, ktorý sa zvyšuje v stresových situáciách.

Znižuje riziko vzniku Alzheimerovej choroby:
Predstavte si, že idete po ulici a neviete kde ste a kde bývate. Ak nechcete aby sa vám to stalo naozaj, mali by granátové jablká byť súčasťou vašej každodennej stravy. Výskumníci naznačujú, že granátové jablká hrajú dôležitú úlohu pri prevencii proti Alzheimerovej chorobe. Štúdia ukazujú, že šťava z granátového jablka znižuje hromadenie amyloidu v hipokampe oblasti mozgu o 50%, čo údajné zmierni príznaky Alzheimerovej choroby.

Upravuje trávenie:
Ak chcete udržať váš tráviaci systém v rovnováhe, mali by ste zahrnúť do svojej stravy dostatočné množstvo vlákniny. Avšak váš zaneprázdnený životný štýl a nezdravé jedlo vás o jej príjem pripravujú. Konzumácia granátového jablka je dobrý spôsob, ako pridať vlákninu do každodennej stravy. Jedno granátové jablko spĺňa asi 45% odporúčanej dennej dávky, čo je asi 20 až 35 gramov.

Blahodárnych účinkov granátového jablka je však oveľa viac, tiež pomáha prí:
• klimakterických návaloch tepla,
• hemoroidoch,
• zápalu spojiviek,
• osteoartróze,
• vysokému krvnému tlaku,
• srdcových ochoreniach,
• diabetu,
• prevencii rakoviny prostaty a rakoviny prsníka.

Kutilovia zajasajú, pretože pestovanie granátového jablka je celkom jednoduché. Stačí mu nájsť teplé miesto, najlepšie v skleníku. V zime sa vyvarujte mrazu a v lete silným slnečným lúčom. Potom si len stačí počkať až ovocie dozreje a vy si pochutnáte na svojej výbornej domácej šťave plnej vitamínov. Pozor pri konzumácii, šťava veľmi farbí a ide ťažko odstrániť z odevov. Granátové jablká nielen liečia, ale sú tiež obľúbenou témou literárnych a výtvarných umení. Majú svoje využitie v kozmetike a ako prírodné farbivo.


Autor: Michaela Hynková

Alternatívne produkty