Kondícia

Pre zdravý život je potrebné, aby organizmus človeka bol v dobrej duševnej i fyzickej kondícii. Zdravá strava, aktívny pohyb, primerané cvičenie a posilňovanie svalov je spolu so zdravou a plnohodnotnou stravou základom k zdravému životnému štýlu. Pre správny postup pri udržiavaní dobrej kondície budete potrebovať niekoľko rád a skúseností, o ktoré sa s vami radi podelíme. Neváhajte a vyberte si to, čo vás práve zaujíma!

Autor
Zobraziť produkty
Výraz:Hľadať
Kde hľadať:
Dezodoranty neobsahujú hliníkové soli, iba čisto prírodné esenciálne oleje. Neupcháva teda póry a prirodzené regulačné funkcie pokožky sú plne zachované.
Weleda DEO roll-on citrus a granátové jablko RECENZIA
Tereza Župová
05.09.2018
Aminokyseliny sú dusíkaté organické zlúčeniny, ktoré tvoria základný stavebný kameň organizmu, dodávajú mu energiu, regulujú všetky metabolické procesy, podieľajú sa na tvorbe svalov, orgánov, kože, vlasov a sú nevyhnutné pre zdravie.
Aminokyseliny, sú skutečne potrebné?
Michaela Hynková
2.10.2017
Príčinou zlej metabolickej funkcie je nedostatok pohybu, stres a zlá strava, takže je dobré dodržiavať 9 základných odporúčaní odborníkov v oblasti výživy na ovplyvnenie intenzity metabolizmu.
Pôst: ideálne naštartovanie metabolizmu
Michaela Hynková
21.8.2017
Detoxikácia tela prebieha pri správnej funkcii orgánov väčšinou samovoľne. Môžeme však svojmu organizmu trochu pomôcť a ešte viac naštartovať jeho samočistiacu schopnosť. Ako na to?
Čo jesť, keď detoxikujete svoje telo?
Šárka Stuchlíková
24.3.2017
Znášanlivosť hrachového proteínu u ľudí je veľmi dobrá, pretože je ľahko stráviteľný a bez alergénov. Bežná dávka proteínov by nemala mať na organizmus zásadný vplyv.
Je pre vás hrachový proteín najvhodnejší?
Michaela Hynková
22.3.2017
Najlepší spôsob, ako rýchle schudnúť je športovať a jesť vyváženú stravu, ktorá by mala obsahovať veľa zeleniny, ovocia, celozrnnej potraviny, strukoviny, orechy a nízkotučné mliečne výrobky.
Najlepšie spôsoby ako schudnúť
Michaela Hynková
16.3.2017
Chilli je nielen zdravé, ale tiež pomáha udržať hlad na uzde, obmedzuje chuť k jedlu, uvoľňuje endorfíny a podporuje trávenie.
Zvyšuje chilli spaľovanie?
Michaela Hynková
28.2.2017
Dokonca aj športovci potrebujú občas schudnúť, avšak aj keď sa to môže zdať nepochopiteľné, nemajú to vôbec jednoduché. Nemôžu totiž chudnúť rovnako, ako väčšina diét káže, teda prostredníctvom prísne obmedzených kalorických príjmov.
Váhový úbytok pre vytrvalostné športovcov
Tereza Župová
28.2.2017
Chudnutie – v dnešnej dobe dosť často skloňované slovíčko a nielen u dospelých ale aj detí. Už niektoré deti majú problém s priberaním, nadváhou a obezitou a rodičia rozmýšľajú, aký spôsob nájsť pre svoje deti, aby schudli.
Prečo ľudia priberajú?
Beáta Rampáková
27.2.2017
Môže nám pomôcť cvičenie jogy?
Jóga zmení váš mozog!
Beáta Rampáková
23.2.2017
Aktuálnym hitom je mať vyšportovanú a krásne tvarovanú postavu. To je oveľa zdravšie v porovnaní so snahou o vychudnuté telo. Stále sa ale objavujú rady, ako to dosiahnuť, ktoré so zdravým životným štýlom nemajú príliš spoločného.
Ako rastú svaly?
Šárka Stuchlíková
21.2.2017
Nemáme čas chodiť do „fitiek“ alebo posilňovní? Nezúfajme! Aj domáce prostredie môže byť pre nás skvelým priestorom na cvičenie a pritom nemusíme nikam chodiť.
Užitočné cviky v pohodlí domova
Beáta Rampáková
21.2.2017
Jeden z najúčinnejších doplnkov výživy na podporu rastu svalovej hmoty. Chcete vedieť, čo je kreatín a aké sú jeho druhy?
Prečo je kreatín najpopulárnejší doplnok pri cvičení?
Beáta Rampáková
20.2.2017
Treba sa menopauzy naozaj tak veľmi báť?
Ako sa vyrovnať s príznakmi menopauzy?
Beáta Rampáková
15.2.2017
Cítite sa unavení alebo sa vám zdá, že vaše večná snaha schudnúť je stále márna? V prípade, že máte stále málo energie, môže sa jednať o dôsledok spomaleného metabolizmu.
Potraviny, ktoré zvýšia váš metabolizmus
Kateřina Doul
15.2.2017
Večnou dilemou ostáva otázka, ktorým zdrojom bielkovín dať prednosť? Živočíšnym alebo rastlinným? Ktoré sú zdravšie pre náš organizmus?
Význam a dôležitosť proteínov v bežnom i aktívnom živote
Beáta Rampáková
10.2.2017
Mandle v sebe skrývajú celý rad vitamínov a minerálov, ktoré nám chýbajú. Práve kvôli tomu by mali byť súčasťou každého redukčného režimu aj bežného jedálnička.
Mandle, kľúč k zdravej diéte
Šárka Stuchlíková
29.12.2016
Väčšina športových nápojov je zložená z vody, sacharidov (cukor) a minerálov. Sacharidy poskytujú palivo pre vaše svaly a mozgové funkcie a budú vám energiou na dokončenie veľmi intenzívneho cvičenia.
Sú športové nápoje lepšie ako voda?
Michaela Hynková
21.9.2016
Niekedy v našom živote nastanú okamihy, kedy sme nespokojní sami so sebou, so svojím životom, keď cítime akýsi vnútorný nepokoj a nevieme, čo s tým robiť.
Cvičenie naše každodenne?!
Beáta Rampáková
6.9.2016
Podíváme se na rýžový, konopný a hrachový protein. Všechny z nich jsou vhodné pro osoby s alergií na lepek, laktózu nebo sóju. Který bude ten nejlepší právě pro vás?
Vegan proteín - ktorý je najlepší?
Šárka Stuchlíková
18.5.2016