Hydratujte a chráňte svoje pery pred zimou

Dôkladná hydratácia
Správna a hlavne dostatočná hydratácia je základ pre krásne vyzerajúce pery. Ak myslíte na svoju pokožku a používate správny hydratačný zimný krém, je dobré nezabúdať ani na pery. Poskytnite im optimálnu hydratáciu v podobe balzamov na pery EOS, ktorý obsahuje iba prírodné zložky. Vybrať si môžete z celej rady príchutí, ktoré krásne voňajú, takže nielen, že budeme mať krásne hebké a hydratované pery, ale navyše budete doslova na zožratie.

Prevencia popraskaných pier
Hlavným dôvodom, prečo v zime používame balzamy na pery je to, že nechceme mať popraskané pery. Tento jav, keď sa pokožka napína a trhá nastáva v prípade, že sú bunky príliš namáhané a vplyvom nedostatočnej hydratácie alebo pôsobením mrazu dochádza k praskaniu. Popraskané pery môžu byť veľmi bolestivou záležitosťou a môžu až krvácať. Okrem toho odlupujúce sa čiastočky kože rozhodne nevyzerajú pekne.

Opar nemá šancu!
A čo je ďalšou výhodou hydratovaných a zdravých pier? Sú odolné proti oparom. Opary a iné podobné ochorenia sa prebúdzajú k životu vo chvíli, keď je naše telo oslabené a nemá takú schopnosť prirodzenej obrany. Preto je dôležité myslieť na dostatočnú výživu, správny prísun vitamínov a minerálnych látok, dostatočné množstvo spánku, minimum stresu a v zime tiež na hydratáciu pier vhodným balzamom. Právý balzam zabezpečí, že pokožka bude hydratovaná a bude naplno plniť svoju funkciu vonkajšej bariéry, ktorá nás chráni pred baktériami a ďalšími negatívnymi vonkajšími vplyvmi.


Autor: Šárka Stuchlíková

Alternatívne produkty