Epsomská soľ Materina dúška RECENZIA

 Epsomská soľ je pre svoje blahodarné účinky na zdravie a krásu známa už stovky rokov. Skladá sa z minerálov horčíka a síranu. Je vedecky dokázané, že tieto minerály sa ľahko vstrebávajú do tela cez kožu, dokonca oveľa lepšie ako pri vnútornom užití (napríklad v tabletách).

 Mojou obľúbenou činnosťou je relaxácia vo vani. Napustiť si príjemne teplú vodu, pridať si do nej kúpeľovú soľ a len tak ležať a relaxovať. Dávkovanie je uvedené na obale, ja som si do kúpeľa pridala 1 hrnček tejto soli. Vďaka epsomské soli sa obyčajná kúpeľ stáva takými malými kúpeľmi u vás doma. Kúpeľ v tejto soli uvoľňuje nervový systém, tlmí bolesť chrbta a končatín a celkovo uvoľňuje telo a svalové napätie. Pomáha telu zbaviť sa nahromadených prebytočných, škodlivých látok a tiež prispieva k lepšiemu spánku. Táto kúpeľ bude prospešná aj ľuďom so srdcovými problémami, pretože upokojuje nepravidelný srdcový rytmus a znižuje krvný tlak.

 Účinky tejto soli sú síce vedecky dokázané, ale ja som si ich potrebovala otestovať sama na sebe. Skúšala som epsomskou soľ s materinou dúškou, ktorá kúpeľ krásne prevoňala. Soľ obsahuje nasušené materinu dúšku, takže je potrebné po kúpeli osprchovať seba i vaňu. Soľ sa ponúka v niekoľkých variantoch a tiež bez prímesi.

 Po kúpeli v tejto soli sa cítim krásne oddýchnutá a uvoľnená. Trpím na problémy s chrbtom a po kúpeli sa tieto problémy upokojí (nezmizne, ale zmiernenie pociťujem). Kúpeľ si doprajem hlavne v stresovom období, napríklad teraz pred štátnicami, pomáha mi lepšie sa uvoľniť a zbaviť sa stresu. Ak máte náročné zamestnanie alebo ste mamičkou na plný úväzok, v oboch prípadoch vám táto kúpeľ urobí dobre. Horčík obsiahnutý v tejto soli tiež pomáha pri odstránení kŕčov, takže (nielen) športovcom môže pomôcť aj s týmto problémom.

Epsomskou soľ môžete využiť aj ako peeling na telo alebo na tvár. Soľ môžete zmiešať s telovým alebo olivovým olejom a vzniknutú pastou si masírovať telo, alebo ju použiť ako pleťový čistiaci peeling pri zmiešaní s tvárovým olejom alebo čistiacim gélom.

Soľ môžete využiť aj ako domáci pedikúru a užiť si soľnú kúpeľ na nohy, ktorá zbaví nohy zápachu a opuchov a tiež zmäkčí stvrdnutú kožu, ktorú potom môžete odstrániť napríklad klasickým kefkou s pemzou.

Ak máte ovisnuté alebo poškodené vlasy, soľ môžete využiť aj ako masku pre ich regeneráciu. Primiešajte epsomskou soľ do vášho obľúbeného kondicionéru, nechajte nejakú dobu pôsobiť, potom dôkladne opláchnite vlasy a najlepšie ich nechajte voľne uschnúť.

Výrobok pre Vás otestovala: kosmetickazavislacka