Energia z prírody v boji proti jesennej únave

Jeseň je obdobie náročné na organizmus. Z teplého leta prechádzame do sychravého a studeného počasia. To sa môže negatívne prejaviť na našej nálade, poklesu energie a produktivity. Využite energiu z prírody, ktorá vám dodá potrebné látky proti únave. Kde túto energiu nájdete a aké prípravky sú v jesennom období najvhodnejšie?

Chia semienka s vyváženým pomerom živín a vitamíny

Zázračné chia semienka nám skvele poslúžia v každom ročnom období. Počas jesennej skúšky imunity oceníte vysoký obsah vitamínov a minerálnych látok, ktoré podporujú organizmus v boji proti baktériám a vírusom. Vyvážený jedálny lístok je základom maximálneho zdravia a energie a chia semienka do neho rozhodne patria. Ich vysoký obsah prírodných rastlinných bielkovín a zdravých tukov z nich robí výživovo veľmi cennú potravinu.

Rakytníková šťava ako čarovný elixír so zdrojom energie

Prírodná šťava z rakytníka rešetliakového je urobený zázračný elixír. Obsahuje v sebe neuveriteľné množstvo vitamínu a látok prospešných pre ľudský organizmus. Vďaka dostatočnému prísunu vitamínu a antioxidantov bude organizmus fungovať správne, hladiny hormónov budú v normále a vaša energia aj nálada budú vo veľmi dobrom stave.

A keď už nič nepomáha, sú tu šejky z Energy Fruits

Vyvážená zmes zo superpotravín, ako je napríklad kakao, quinoa, materská kašička, škorica alebo amarant sa pridáva do smoothie, jogurtov, raňajkových kaší alebo kamkoľvek sa vám ju podarí zakomponovať. Pýši sa vysokým obsahom vitamínov a zdravej energie, ktorá vás postaví na nohy bez vedľajších účinkov, ako v prípade kávy.

Dostatok spánku, jedla a pohybu

Keď málo spíte, zle jete alebo sa vôbec nevenujete žiadnemu pohybu, pred chýbajúcou energiou vás nezachránia ani doplnky stravy. Ak sa skutočne chcete vyhnúť jesennej únave, je dôležité dodržiavať základné zásady zdravého životného štýlu, spať približne 8 hodín, piť dostatok vody alebo iných prospešných tekutín, ako sú napríklad bylinkové čaje, a raz za čas sa venujte športovej aktivite.


Autor: Šárka Stuchlíková

Alternatívne produkty