Diamantový pleťový krém Diet Esthetic RECENZIA

Značka Diet Esthetic veľmi pestro oživuje paletu už tradične používaných účinných látok v kozmetike. Medzi klasické látky, ako je napríklad arganový olej, bambucké maslo alebo Aloe Vera, sa nebojí zaradiť aj hadí jed alebo slimači extrakt. Inšpirácia jej prichádza zo všetkých strán. Bolo len otázkou času, kedy zabrúsi aj k všeobecne známym symbolom luxusu. Aký je teda pleťový krém s prídavkom diamantov?

Keď som premýšľala nad tým, ako by som najvernejšie opísala svoj prvotný dojem z diamantového pleťového krému, spomenula som si na filmové scény, kedy dobré víly mávnutím prútika premenia svoje zverenkyne v nádherné princezné. Pamätám si, že som ako malá mala veľmi rada hlavne ten jeden okamih - všetko okolo sa zalesklo, a potom už na mieste stála iba kráska v šatách, ktorá sa celá trblietala. Aj svojim budúcim šťastím. Po aplikácii krému som sa chvíľu cítila podobne - aj keď bez krásnych šiat. Trblietala som sa od ucha k uchu. Ale aj rozprávky raz skončia. Po rannom prebudení nebolo po trblietaniu ani stopy, zostala iba pekne vyživená pokožka.

Účinná zložka 0,05 karátu pravého diamantu je v krémoch iste neobvyklá, a preto nie je divu, že veľmi priťahuje pozornosť. Ani ja som neodolala a musím uznať, že to nebola zlá voľba. Krém je zaslaný v krabičke, kde sa po stranách spotrebiteľom predstavuje firma Diet Esthetic a je tu samozrejme aj rozpísané zloženie. V samotnej škatuľke nájdete spolu s dózou s pleťovým krémom aj priesvitný plastový aplikátor, ktorý iste ocenia dámy s dlhými nechtami. Pomáha aj pri odmeriavaní množstvo daného prípravku. Výborný je aj plastový uzáver pod viečkom, ktorý sa po použití dá bezproblémovo vrátiť späť a dokonale zavrie krém, aby nedochádzalo k zbytočnému vysušovaniu. Celkový dizajn je posadený hlavne na kontraste čiernej a striebornej / šedej. Snažia sa pravdepodobne poukázať na jedinečnosť trblietania, ktorý je vždy viditeľný.

Pleťový prípravok má hustejšie krémovú konzistenciu. S pomocou aplikátora - ale samozrejme aj bez neho - sa príjemne nanáša. Ak si nie ste istí, aké zvoliť množstvo, držte sa známym pravidlom a zvoľte radšej menšie množstvo. Inak by sa mohlo stať, že budete z domu vychádzať s bielymi fľakmi po tvári - pokožka nie je schopná veľké množstvo absorbovať. Nie je potreba sa však ničoho obávať, aj malé množstvo prípravku sa bezproblémovo rozotiera a vstrebáva. Má milú nenáročnú vôňu.

Ako som už písala vyššie, po použití sa pokožka aj krk príjemne blyští, ale vydrží to len krátku chvíľu. Hneď po prvom použití je pleť výrazne vyživená a pružná. Krém som používala dvakrát denne, mám normálny typ pleti a nezaregistrovala som žiadny problém. Zloženie je veľmi šetrné - obsahuje plno látok, ktoré upokojujú, hydratujú, vyživujú a regenerujú pleť. Keďže sa jedná o 50 ml balenie, myslela som, že bude hneď preč, ale tým, že je ho vždy potrebné len malé množstvo, vydrží naozaj dlho. Mám ho už cez dva mesiace. Cenovo patrí medzi drahšie krémy, ale myslím, že tu cena bez problémov zodpovedá kvalite a ako spotrebitelia budete určite spokojní.

Výrobok pre Vás otestovala: Tereza Župová