Čo pomáha na kŕčové žily?

Kŕčové žily sú nielen kozmetickým problémom, ale jedná sa o pomerne nepríjemnú záležitosť. Ide o žilové ochorenie, kedy dochádza k poškodeniu žilového systému a žily sú zväčšené alebo pokrivené. Nohy často opuchajú a celý problém je sprevádzaný nepríjemnou bolesťou a pocitom ťažkých nôh. Celý problém vzniká tým, že v nohách je príliš vysoký tlak a krv nemôže prirodzene prúdiť nahor. Najlepšou metódou, ako sa zbaviť kŕčových žíl, je včasná a dostatočná prevencia, kedy zabránime priamo ich vytvoreniu.

Zníženie telesnej hmotnosti
Jednou z hlavných príčin kŕčových žíl môže byť nadváha. Pri znížení hmotnosti a percenta telesného tuku dochádza k tomu, že sa z tela odplavia veľké množstvo škodlivín a vyčistí sa krvný obeh. Cievy prestanú byť toľko namáhané a problémy s kŕčovými žilami sa zlepšia.

Sťahovacie pančuchy a pravidelný pohyb
Pre zlepšenie krvného obehu a úľavu pre cievy sa všeobecne odporúča nosenie kompresívnych pančúch, ktoré podporujú prirodzený obeh krvi a nedochádza k takému poškodzovaniu. Ak viete, že vám môžu hroziť problémy s kŕčovými žilami, odporúčajú sa nosiť sťahovacie pančuchy aj ako prevencia. Svoj podiel má tiež prirodzený pravidelný pohyb, vďaka ktorému krv ľahko prudy a cievne steny sú prirodzene spevňované.


Prírodné prípravky
Ďalšou metódou, ako si pomôcť od kŕčových žíl sú prírodné prípravky, ktoré pomáhajú s detoxikáciou organizmu a podporou obranyschopnosti. Jedná sa napríklad o prípravok s aloe vera, ktoré má veľmi silné pozitívne účinky a pomáha v boji proti mnohým problémom, medzi ktoré patria aj kŕčové žily. Veľmi sa hodia aj špeciálne prípravky s rastlinnými extraktmi, ktoré boli vyvinuté priamo na riešenie problémov s kŕčovými žilami.
Autor: Šárka Stuchlíková

Alternatívne produkty