Celulitída - zatočte s pomarančovými jamkami na koži

 

Tak ako každý problém, aj tento má svoju príčinu. Kde sa teda vlastne koža podobu citrusovej kôry berie? Môže za to napríklad nadváha (ovšem ani chudým ženám sa celulitída nevyhýba), zadržiavanie vody alebo nesprávne fungovanie lymfatického systému. Vinu môžeme pripísať aj génom či pohlavnému hormónu estrogénu, kvôli ktorému celulitída postihuje hlavne ženy.

5 tipov, ako nad ňou vyzrieť
Fenoménu pomarančovej kože dali život médiá už v roku 1968. Od tej doby sa jej ženy krížom krážom po celom svete snažia konštantne zbaviť a nahromadeným tukovým bunkám a podkožné väzivo, ktoré upchávajú cievy a málo prekrvujú kožu, vyhlasujú pravidelne neúprosnú vojnu. Ktorých päť "kúziel a čarov" proti celulitíde funguje?

Koľkokrát nám už radosť z nových plaviek skazil pohľad na nepekne hrboľaté stehná a zadok? Nezáleží na tom, či sme štíhle alebo nie, pomarančová koža skrátka trápi nás všetkých. Máme dve možnosti - buď sa s ňou zmierime, alebo proti nej vytiahneme zbrane. Druhý variant predstavuje náročnejšiu a dlhšiu cestu, ale výsledok stojí za to.

Pripravte si sily, ideme na to! S prvými letnými lúčmi a prichádzajúce plavkovú sezónou riešime problém celulitídy čím ďalej intenzívnejšie. Aby nie, v zime si na ňu pod vrstvami teplých nohavíc, pančúch a kabátu ani nespomenieme. V lete však omdlievajú už len z predstavy, že by sme mali odhodiť zvršky a vytiahnuť svoje telo do plaviek.

1) Hýbte sa a spevnite telo:
Plávajte, prechádzajte sa, vybehnite si schody. Skrátka nedovoľte, aby koža ďalej mäkla. Proti pomarančovej koži je najlepšie dynamické cvičenia, pri ktorom sa poriadne zapotíte a rozprúdite telo. Pomáhajú tiež posilňovacie cviky, ako sú drepy, výpady, unožovanie a preťahovanie svalov, ktoré kožu spevní. Vďaka cvičeniu bude na plné obrátky pracovať i váš metabolizmus, ktorý zabráni usadzovaniu tukových vankúšikov a následne tvorbe celulitídy.

2) Jedzte čerstvé potraviny a nepite sladké:
Úprava jedálnička je pre zmiernenie celulitídy nevyhnutnosťou. Ak sa ďalej budete napchávať tukmi a cukrami, vaša snaha nikam nepovedie. Začleňte do vášho stravovania napríklad ananás, ktorý urýchľuje spaľovanie tukov, alebo banán, ktorý vyplavuje vodu. Po ruke majte vždy čistú vodu alebo nápoje, ktoré neobsahujú cukor.

3) Používajte masážnu kozmetiku:
Masírovaním totiž docielite toho, že sa koža dostatočne prekrví a tukové bunky sa rozpustia. Napríklad gél proti celulitíde Diet Esthetic Body 10, ktorý si môžete zaobstarať aj v našom e-shope, je vďaka svojmu prírodnému zloženiu vyskúšaným zabijakom jamiek na problematických partiách. Je chladivý, čo zaručuje prekrvenie pokožky, a vďaka ďalším látkam, ako je Aloe vera, glycerín, kofeín alebo extrakt z citróna, pomáha koži zmäkčiť a vyhladiť jej povrch.

4) Zájdite na lymfodrenáž:
Tá dá váš lymfatický systém do pohybu. Jemné masírovanie tlakovými vlnami je nielen efektívne, ale aj príjemné.

5) Zabaľte sa:
Znie to možno trochu ako rada od babky bylinkárky, ale zábaly fungujú. Môžete vyhľadať buď odborníka, alebo si jednoduchý zábal pripraviť doma. Stačí na to bežná potravinová fólia a špeciálna zmes z rašeliny, morských rias alebo bahna z Mŕtveho mora. Pod zábalom totiž vzniká tlak a cievy začnú odvádzať toxíny.

"Chyby" na kráse nie sú to najdôležitejšie. Okrem toho existujú tiež všemožné neinvazívne liposukcie, lipomasáže či ultrazvukové metódy na odstránenie tukových buniek. Tie však spravidla predstavujú finančne náročnejšie možnosti, ktoré si v pravidelnej miere mnohých z nás nemôžu dovoliť. Dôležitým faktorom, ako zmierniť pomarančovú kožu, je aj naše sebavedomie. Celulitída je totiž úplne prirodzená vec, tak ako vrásky alebo pehy na tvári. Naše telo sa vekom i štýlom života neustále premieňa a prináša so sebou zmeny, ktoré k tomu skrátka patrí. Keď sa zbavíme pocitu, že celulitída nám ničí zážitok z dovolenky pri mori, a budeme vnímať tie pekné veci, ktoré nás zdobia, uvidíte, že pomarančová koža nakoniec nebude taký problém, ako sa na prvý krát mohlo zdať.

Autor: Lucie Hušková

Zákazníci k tomuto tovaru kupujú
Alternatívne produkty