Časť 2: Domáce masky na vlasy

 

Maska pre lámavé a suché vlasy:
Ingrediencie:
1 vaječný žĺtok
0,5 lyžice kokosového oleja
0,5 lyžice ricínového oleja
1 lyžica henny 1 - 2 lyžice mletej kávy

Všetky suroviny zmiešajte a naneste na celú dĺžku vlasov. Nechajte pôsobiť asi hodinu a potom poriadne vymyte tak, ako ste zvyknutí. Neoplachujte však vlasy teplou vodou, pretože v takom prípade sa vajcia zrazia a zostanú vo vlasoch.

Maska napätú vlasovú pokožku a suché vlasy:
Ingrediencie:
1 zrelé avokádo
2 lyžičky medu
1 lyžička mandľového oleja

Dužinu z avokáda vydlabte a poriadne rozmixujte na jemnú kašu. Pridajte zvyšné ingrediencie, poriadne premiešajte, naneste, zabaľte vlasy do igelitu alebo potravinovej fólie a nechajte pôsobiť asi dvadsať minút. Potom masku z vlasov dôkladne vymyte.

Maska na mastné vlasy:
Ingrediencie:
1 kvalitný nesladený biely jogurt
1 lyžička medu

Obe ingrediencie zmiešajte a naneste na pokožku hlavy a nechajte pôsobiť 20 minút. Zmes dobre vyčistí pokožku, vyrovná jej pH a dodá potrebné množstvo hydratácie.

Maska pre poškodené vlasy bez lesku:
Ingrediencie:
1 menší banán
1 lyžica medu
1 lyžička panenského olivového oleja

Do mierne ohriateho oleja primiešajte med a banán rozmixovaný na riedku kašu. Všetko naneste do vlasov, zabaľte a nechajte pôsobiť 20 minút. Masku z vlasov spláchnite teplou vodou a potom umyte tak, ako ste zvyknutí. Ak chcete dosiahnuť čo najlepšie výsledky, nenechávajte vlasy voľne uschnúť.

Maska na podporu rastu vlasov:
Ingradiencie:
2 lyžice jemne mletého horčičného semienka
1 lyžica cukru
2 lyžice olivového oleja
1 štipka škorice či mletého zázvoru
horúca voda

Všetky sypké suroviny zmiešajte a pridajte toľko vody, aby vzniknutá hladká kašička, ktorá sa bude dobre nanášať, ale zároveň nebude stekať. Naneste zmes na vlasovú pokožku a nechajte pôsobiť minimálne dvadsať minút. Škorica a mleté ​​horčičné semienko začne hriať a dôjde tak k lepšiemu prekrveniu vlasovej pokožky, ktoré je pre rast vlasov nevyhnutné. Nakoniec všetko dôkladne vypláchnite a vlasy umyte tak, ako ste zvyknutí. Táto maska ​​síce sľubuje prírastok až 10 cm za mesiac pri pravidelnej aplikácii raz týždenne, jej účinnosť však závisí od množstva rôznych faktorov. Môže sa tiež stať, že vlasy budú rásť ako šialené, ale ich kvalita nebude taká, akú by ste si predstavovali. V takom prípade aplikáciu ukončite a rast vlasov podporte radšej pravidelnými masážami pokožky hlavy.

Autor: Kateřina Dobešová

Alternatívne produkty