Camu Camu kapsle Sanct Bernhard 120 cps

Camu Camu kapsle Sanct Bernhard 120 cps
Camu Camu v kapsuliach Sancti Bernhard predstavuje veľmi pohodlnú, rýchlu a alternatívu konzumáciu ovocia, ktoré sa vyznačuje neuveriteľným obsahom vitamínu C.
Cena vr. DPH:
16,60 EUR
menej ako 5 ks
Predpokladaný termín doručenia k Vám domov je
streda 21.11.
Kód10100
Výrobca
Produkt nebol hodnotený

Popis:
Veľmi nenápadný ker Myrciaria dubia, ktorému sa v Peru hovorí Camu Camu, sa môže pýšiť svojimi tmavo fialovými plodmi veľkosti malé limetky. Podľa niektorých štúdií sa v 100 g tohto opomínaného ovocia nachádza 2280 mg kyseliny L-askorbovej (vitamínu C). Len pre porovnanie - nám známy citrón má v rovnakom množstve 53 mg. Camu Camu je veľmi trpké a horké, preto sa plody priamo nekonzumujú, ale ďalej spracovávajú.

Ovocie Camu Camu je ale neobyčajne bohaté aj na fenolické látky (napr. kyselinu ellagovej, kyanidin- 3-glykozid, kvercetín) alebo karotenoidy (napr. luteín, beta-karotén, luteoxanthin). Nevýhodou je to, že plody podliehajú skaze, preto sa čerstvé plody na naše stoly nedostanú.

Jedna kapsula obsahuje 333 mg ovocného extraktu z Camu Camu a vybrané kombinácie vitamínov a stopových prvkov. Nachádza sa v nej 40 mg vitamínu C, 5 mg zinku, 2.5 mikrogramov vitamínu D3 a 28 mikrogramov selénu. Jediná kapsule tak pokryje celú jednu polovicu dennej referenčnej hodnoty príjmu u všetkých týchto vitamínov a stopových prvkov.

Dávkovanie:
1 kapsula denne. Kapsuly sa prehĺtajú celé s dostatočným množstvom tekutiny.

Zloženie:
ovocný extrakt camu camu (58%), zinok, vitamín D3, objemová činidlá (maltodextrín, mikrokryštalická celulóza, želatína), stearan horečnatý, seleničitan sodný

Obsah:
120 kapsúl / 67 g

Nutričné hodnoty v kapsule:

Extrakt z plodu Camu Camu 330 mg

Vitamin C z Canu Camu

40 mg

Zinek

5 mg

Vitamín D3

2,5 µg

Selen 28 µg

 

Zázazníci k tomuto výrobku nakupujú:
Zákazníci k tomuto výrobku kupujú