Blog – Left Sidebar

Kokosový olej a jeho využitie.

od 19 februára, 2021

Máte doma kokosový olej a neviete na čo ho použiť? Určite ste o ňom už počuli chvály a chcete ho vyskúšať? Kokosový olej má široké možnosti využitia pri starostlivosti o vlasy a celkové zdravie organizmu, ale jeho najširšie možnosti využitia sú práve pri starostlivosti o pokožku. Prinášame vám pár tipov na jeho využitie…

  • Prírodný odličovač

Kokosový olej perfektne slúži ako prírodný odličovač a odstraňovač mejkapu. Nie len že šetrne odstráni váš mejkap a špirálu, ale zvláčni a vyživí vašu pleť a posilní riasy.

  • Prírodný olej na holenie

S použitím kokosového oleja dosiahnete hladké oholenie bez zbytočného dráždenia a vysušenia pokožky.

  • Prevencia proti striám

Počas tehotenstva ho môžete bez obáv použiť aj viac krát denne ako prevenciu proti striám v tehotenstve. Olej pokožku vyživí, hydratuje a bráni tak jej praskaniu.

  • Olej po opaľovaní

Kokosový olej je ideálny na spálenú pokožku po opaľovaní. Vašu slnkom podráždenú pokožku upokojí a hydratuje.

  • Hydratačný olej

Olej jednoducho natrite na pokožku po kúpeli, alebo po sprchovaní. Možete ho použiť aj ako hydratačný olej na tvár nanesením a roztretím malého množstva oleja. Je bezpečný a neobsahuje žiadne chemikálie takže ním môžete nahradiť aj bežné krémy.

  • Masážny olej

Kokosový olej nie je príliš mastný a má príjemnú a jemnú arómu preto je obľúbený aj pri masážach. Nedráždi ani jemnú pokožku, takže si s ním môžete spríjemniť aj intímne chvíle.

Proteínová diéta

od 19 februára, 2021

Určite ste už počuli výrazy proteínová diéta, alebo keto diéta. O čo vlastne ide, a v čom sa odlišuje od bežných diétnych programov? To sa vám pokúsime v skratke priblížiť v tomto článku.

Proteínová diéta, nazývaná tiež ako bielkovinová diéta, ketónová diéta, keto diéta, či cyklická ketogénna diéta je metóda znižovania hmotnosti, ktorá prináša výsledky už počas prvých pár týždňov.

Keto diéta bola použitá po prvý krát už v roku 1921 na liečebné účely a  za otca modernej proteínovej diéty môžeme považovať harvardského profesora George L. Blackburna. Ten si dal za cieľ zistiť, kedy bude ľudský organizmus spaľovať prednostne tuky a pritom si zachová svalové tkanivo.

Pri bežných redukčných diétach totiž telo spaľuje až 40 % zo svalov a 60 % z tukov. Svaly sú hlavnými spaľovačmi tukov a keď diéta skončí, metabolizmus nie je schopný vysporiadať sa s rovnakým množstvom energie v strave ako pred diétou a nastáva „jo-jo efekt“.

Redukcia hmotnosti pri proteínovej diéte je predovšetkým na úkor tukových zásob a svalová hmota tak zostáva zachovaná. Príprava vysoko proteínových jedál môže byť v domácich podmienkach náročná Preto je na trhu niekoľko overených značiek, ktoré ponúkajú vysoko proteínové jedlá, alebo kompletné diétne programy. Viac informácií nájedte v kategórii „Chudnutie a diéta

Čo je to ketóza?

od 19 februára, 2021

Ketóza je stav organizmu, ktorý nastáva, keď sa telu pravidelne dodávajú dostatočné množstvá proteínov (bielkovín) a súčasne je znížený príjem sacharidov a tukov. Tento stav nastáva aj pri takzvanej proteínovej diéte „keto diéta“

V ketóze sa v organizme začínajú tvoriť „ketolátky“ štiepením vlastných tukových tkanív a telo ich začne využívať ako záložný zdroj energie.Tieto Ketolátky majú potom schopnosť nahradiť sacharidy zo stravy, ktoré sú primárnym zdrojom energie človeka.

Ukázalo sa, že v dôsledku toho dochádza k úbytku nielen podkožného tuku, ale tiež útrobného alebo, viscerálneho tuku, ktorý obklopuje vnútorné orgány. Ďalším pozitívom je, že pri ketóze klesá produkcia inzulínu a tiež sa zlepšuje citlivosť tela na tento hormón čo pomáha pri liečbe a prevencii cukrovky.

Proteínovú diétu, na rozdiel od redukčnej nesprevádza hlad. Človek sa naopak cíti sýty a plný energie. Keto diéta je tiež skvelý detoxikačný prostriedok. Telo totiž v ketóze spaľuje aj usadené toxické látky. Do ketózy sa organizmus dostáva po 2 – 3 dňoch proteínovej diéty.

Prírodná kozmetika a biokozmetika

od 19 februára, 2021

Prírodná kozmetika a bio kozmetika predstavuje v posledných rokoch veľký trend. Ide o kozmetiku ktorá je vyrobená z čisto prírodných látok, takže neobsahuje žiadne syntetické chemické zložky, neobsahuje toxíny, emulgačné a aromatické látky. Naopak, obsahuje veľké množstvo vitamínov, hydratačných látok a antioxidantov, ktoré prirodzene podporujú a stimulujú prirodzené funkcie našej pokožky.

Prírodná kozmetika sa vyrába z prírodných látok a prospieva človeku najväčšmi, pretože neobsahuje žiadne umelé prísady. Je určená na skrášlenie pokožky tela i pleti, vlasov a nechtov. Účinne podporuje zdravie a krásu všetkých typov pleti, navyše je šetrná voči prírode.

Treba si však zvoliť ten správny druh priamo pre váš typ pleti, ktorá dodá hydratáciu a výživu pleti, vlasom či telu a spoľahlivo ju ochráni pred vonkajšími negatívnymi vplyvmi. Prírodnú kozmetiku je možné využívať pleťovú, telovú, vlasovú, erotickú, ale i doplnkovú. Určená je ženám, mužom aj pre deti.

Biokozmetika je kontrolovaná prírodná kozmetika, ktorá nie je testovaná na zvieratách. Je vhodná pre tehotné mamičky, pre deti a pre všetkých, ktorý majú záujem zvoliť si prírodnú alternatívu oproti bežným chemickým produktom kozmetických spoločností, ktoré obsahujú viac umelých ingrediencií a farbív, ako prírodných zložiek. 

Ľudská pokožka je totiž vylučovací orgán, ktorý funguje ako obojsmerná membrána. Týmto spôsobom sa dostávajú do tela aj toxíny a chemické látky z bežných kozmetických prípravkov.

Ako biokozmetika sa označujú len certifikované kozmetické produkty, ktorých obsah tvorí najmenej 95% prírodných zložiek a z nich je minimálne 5% produkovaných ekologickým poľnohospodárstvom.

Subscribe to our newsletter

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Proin porttitor nisl nec ex consectetur.

      Košík