Bio kokosový olej- použitie na vlasy, na pleť a zuby

Prírodný kokosový olej s príchuťou kokosu a bohatou arómou je tiež označovaný ako panenský kokosový olej. Pri jeho výrobe prevažuje tzv. WET metóda. Olej je lisovaný z dužiny čerstvých kokosov a počas samotného procesu nie je použitá teplota nad 38℃, vďaka čomu panenský kokosový olej zaraďujeme do kategórie raw produktov. Patria tam vysoko kvalitné výrobky, ktoré sú súčasťou „živej stravy" .

Účinky kokosového oleja sú skutočne rozmanité a jeho použitie je všestranné. Kokosový olej z jedného balenia (najčastejšie v skle) môžeme využiť ako zdravú, nutrične bohatú ingredienciu do obľúbených smoothies, no zároveň si z neho môžeme neskôr urobiť zábal na vlasy. Známe je tiež využitie kokosového olej v kuchyni, kedy sa stáva zdravou a chutnou alternatívou pri vyprážaní či dochucovaní rôznych šalátov. Nezanedbateľný je tiež hojivý a anti-bakteriálny účinok kokosového oleja, vhodný na lokálnu aplikáciu pri drobných poraneniach, či už ľudí alebo aj domácich miláčikov.


Kokosový olej a vlasy
Mať zdravé a krásne vlasy? S pomocou prírodného kokosového oleja to nemusí byť len prianie. Jeho aplikácia na vlasy pred umytím, vo forme zábalu, hĺbkovo regeneruje poškodené vlasové vlákna a dodáva im prirodzený lesk. Pravidelné používanie kokosového oleja, ako bezoplachovej vlasovej kúry, navyše zamedzuje štiepeniu končekov a krepateniu.

Každodenné vmasírovanie malého množstva kokosového oleja do pokožky hlavy stimuluje vlasové korienky, a tým podporuje rast vlasov.


Využite kokosového oleja na pleť a zuby
Kokosový olej dokáže účinne nahradiť celú radu krémov a telových mliek. Jeho veľkou výhodou je, že sa vstrebáva do hĺbky pokožky, pričom na jej povrchu nezanechá mastný film. Vďaka intenzívnej hydratácií možno kokosový olej použiť ako denný krém či podkladový krém pod mejkap. Jeho nanesením na vatový tampón získame šetrnú náhradu odličovacieho mlieka. Pravidelné používanie kokosového oleja vo forme odličovača tak nielen zlepší kvalitu pleti, ktorá bude jemnejšia a hebká na dotyk, ale aj podporí rast mihalníc. Kokosový olej je tiež prírodný antioxidant, preto našej pokožke poskytuje ochranu pred vplyvom voľných radikálov, a tým oddiali jej predčasné starnutie a vznik vrások.
Domáci telový peeling si môžeme vyrobiť zmiešaním kokosového oleja a cukru v pomere 1:1. Kokosový olej sa vyznačuje silnými bieliacimi schopnosťami, a preto je ideálnou surovinou na výrobu vlastnej zubnej pasty, ktorá zároveň poskytne úľavu podráždeným ďasnám.

Autor: Nicole Jantulíková

Alternatívne produkty