Ako zahnať stres (nielen) pred Vianocami?

Urobte si čas iba na seba
Počas zháňania všetkých potrebných vecí, pečenie a varenie najrôznejších dobrôt a do toho všetkého upratovania kompletne celého bytu si urobte každý deň chvíľu len na seba. Vezmite si knižku, pohárik vína, obľúbený čaj, napustite si vaňu, pustite si obľúbenú pesničku, zacvičte si alebo robte čokoľvek čo vás baví, ale aktuálne to robiť nemusíte alebo to nie je vašou povinnosťou. Uvidíte, ako vám to vyčistí hlavu a dostanete novú chuť a silu pustiť sa do všetkých povinností, ktoré na vás čakajú.

Jedzte kvalitné jedlo, dodržujte pitný režim a dostatočne spite
Neodbývajte sa malým množstvom nekvalitného jedla. Stavte na kvalitné a výživné raňajky, pokračujte zdravou desiatou, dajte si chutný obed a nezabudnite ani na večeru. Myslite na dostatočné množstvo ovocia a zeleniny, ktoré naše telo zásobu vitamínmi a minerálnymi látkami. Počas dňa dodržujte pitný režim a vypite aspoň 2 litre čistej vody. Zaradiť môžete aj kávu alebo zelený čaj po ranu, keď máte pocit, že sa inak neprebudíte. Stres výrazne znižuje aj správna spánková hygiena, kedy je dobré spať približne 8 hodín. Na zdravé a silné telo nemá stres taký vplyv a vďaka správnej životaspráve budete mať aj viac energie a splnenie všetkých povinností a nedostanete sa tak ľahko do stresu z toho, že niečo nestíhate.

Vyskúšajte prírodných pomocníkov pre nervový systém
Keď nič z toho nepomáha, môžete na pomoc zavolať prírodné produkty. Výborne pomáha napríklad kustovnica čínska čiže goji, ktorá má pozitívne účinky na nervový systém a pomôže vám vysporiadať sa so stresom. Skvelé účinky na nervový ale tiež imunitný systém má šťava z dužiny plodov graviola. Jedná sa o plody tropickej rastliny, ktorá je v prírodnom lekárstve využívaná niekoľko storočí.

 


Autor: Šárka Stuchlíková

Alternatívne produkty