Ako sa brániť proti vzniku pliesní

Ako plesne vznikajú?
Plesne môžu vznikať v momente, keď je naša imunita z určitého dôvodu oslabená. Ide napríklad aj vo chvíli, keď sme po chorobe a užívame antibiotiká, ktorá nás pripraví o všetky baktérie, ktoré s nami žijú v symbióze a udržujú dôležité pochody v rovnováhe. Vychýlením z tejto rovnováhy vzniká vhodné prostredie pre množenie plesní, či už sa jedná o rôzne kožné ochorenia alebo príliš veľký rozmach kvasiniek.

 

Úspešná prevenze spočíva v rovnováhe
Aby váš organizmus nepodľahol škodlivej plesni, je dôležité udržať ho v stave rovnováhy, kedy všetko funguje tak, ako má. Ako to ale dosiahnuť? Ak beriete antibiotiká, zaraďte prípravok, ktorý obsahuje probiotiká. V prípade, že máte oslabenú imunitu, jedzte veľa vitamínu alebo vyskúšajte doplnok stravy koloidné striebro, ktoré je známe svojimi jedinečnými vlastnosťami pri podpore prirodzenej imunity. Okrem toho, že zabránite vzniku plesní, bude vaša pleť krásna, jemná a zdravá.

 

Kokosový olej
Veľmi dobré antibakteriálne a antifungicídne účinky vykazujú látky, ktoré sa bežne vyskytujú v kokosovom oleji. Tento olej je preto dobré konzumovať a zároveň je vhodný pre vonkajšie využitie pre priamu aplikáciu na pokožku, ktorú krásne vyhladí a pôsobí ako prirodzená dezinfekcia a ochrana pred vznikom problémov.

 

Vitamíny a minerály
V zdravom tele, ktoré má dostatok vitamínov a minerálov z prirodzenej stravy, nemá žiadna pleseň najmenšiu šancu. A pretože je dnešná zelenina a ovocie nie tak úplne bohaté na vitamíny a celoročné pestovanie a dovážanie z ďalekých destinácií sa musí niekde prejaviť, nebojte sa siahnuť po vitamínových doplnkoch stravy alebo po niektorých superpotravinách, ktoré vášmu organizmu a imunite výrazne pomôžu.

 


Autor: Šárka Stuchlíková

Alternatívne produkty