Ako na starostlivosť o pleť v zime

Vhodný krém na zimu
Na zimu je dobré zaradiť o niečo hutnejší krém, než po zvyšok roka. V lete siahame po ľahkých krémoch, ktoré sa veľmi rýchlo vstrebú. V zime je lepšie používať krémy, ktoré majú vyšší podiel tuku. Na pleti vytvorí ochranný film a ochráni ju pred vplyvom mrazu. Výrazne tiež pomôžu hydratácii.

 

Makeup ako ochrana proti mrazu
Mráz nerobí naším kožným bunkám dobre a vaša pokožka ocení každú vrstvu, ktorá jej dokáže ochrániť. Použitie makeupu je teda na mieste. Tenká vrstva dokáže vytvoriť akúsi bariéru medzi okolitým studeným vzduchom a vašou pokožkou. Ak navyše použijete make up s hydratačnými schopnosťami, urobíte pre svoju pleť to najlepšie.

 

Dostatočná hydratácia
Pôsobenie mrazu vysušuje pleť. Rovnako tak k vysúšaniu dochádza aj v miestnostiach, kde sa kúri a je tu suchý vzduch. Na dehydrované pleti sa objavujú šupinky pokožky a je náchylná na vznik akné alebo ekzému. Používaním kvalitného hydratačného krému tomu zabránite. Vhodný je napríklad aj kokosový alebo arganový olej, ktoré majú výnimočne silné hydratačné a vyživujúce účinky.

 

Správne čistenie
Rovnako ako po celý rok, je v i zime nutné nezanedbávať čistenie. Ak svoju pleť chránite v zime pred mrazom pomocou makeupu, na konci dňa ho starostlivo odstráňte. Pravidelne zaraďujte tiež jemný peeling, ktorý pomáha prirodzenému odstráneniu odumretých buniek.

 

Ako na červenanie tváre
Prechádzanie zo zimy do tepla vedie k roztiahnutiu drobných ciev v našej pokožke, čo má za výsledok sčervenanie tváre. Ak k tomu dochádza naozaj často, môže červenanie vydržať aj dlhšie. Ako prevencia sa hodí špeciálne krémy alebo séra proti začervenanie pokožky, ktoré pomáhajú vyrovnať prudkú zmenu teploty a pomôcť pokožke s rýchlou adaptáciou.

 


Autor: Šárka Stuchlíková

Alternatívne produkty