Ako mať krásne farbené vlasy

Aj farbené vlasy môžu byť zdravé a krásne. Narozdiel od vlasov, ktoré nám nadelila Matka príroda, však vyžadujú oveľa viac starostlivosti. Aj mne sa veľakrát zdajú všetky tie procesy, ktoré starostlivosť o farbené vlasy zahŕňa, náročné a zdĺhavé, ale oplatí sa vytrvať. Veď nie nadarmo sa hovorí, že vlasy sú našou korunkou krásy. V následujúcich riadkoch Vám ponúkam pár tipov, ako sa starať o farbené vlasy, aby boli “ako zo škatuľky”.

Každodenná starostlivosť

Základ starostlivosti tvorí nerozlučná dvojica šampón- kondicionér. Farbené a zničené vlasy vyžadujú predovšetkým hydratáciu a regeneráciu, ale nie je na škodu, ak im pomocou prípravkov môžeme predĺžiť životnosť farby. Túto dilemu vyrieši striedanie dvoch druhov šampónov. Prírodný šampón bez parabénov pomáha obnovovať farbením poškodenú vlasovú štruktúru a vlasom navracia vitalitu. Šampón špeciálne určený na farbené vlasy ustáli farebné pigmenty a predĺži žiarivý odtieň farby medzi jednotlivými farbeniami. Rovnako možno obmieňať aj kondicionéry. Následne na ručníkom vysušené vlasy zvyknem naniesť argánový olej, sústredím sa však najmä na dĺžku vlasov od temena ku končekom, aby som príliš nezaťažovala korienky vlasov, ktoré potom pôsobia spľasnuto a bez tvaru. Argánový olej vlasy vyživí, obmedzuje krepatenie a zjednoduší ich následné prečesávanie. Aby česanie nebolelo a vlasy poškodzovalo čo najmenej, je potrebné používať kvalitný hrebeň, ktorý umožní bezbolestne prečesať nielen suché vlasy, ale aj mokré, ktoré sú veľmi citlivé a náchylné na lámanie.  

Zábaly
Zábaly sú nepostrádateľnou súčasťou starostlivosti o vlasy. Osvedčili sa mi najmä preto, že jeden zábal dokáže napraviť všetky škody, ktoré som na svojich vlasoch napáchala za celý týždeň. Pre mňa je mojím najväčším favoritom kokosový olej, ktorý dokáže priam zázraky. Na trhu je však veľa druhov olejov- argánový, sezamový, mandľový, marhuľový a rôzne iné. Stačí si len nájsť ten pravý, ktorý presne ulahodí Vašim vlasom.

Tepelný styling
Úprava vlasov pomocou žehličky alebo kulmy je veľkou záťažou aj pre zdravé, prirodzené vlasy, nieto ešte pre farbené. Aj tu nám však kozmetický priemysel ponúka riešenie v podobe špeciálnych stylingových prípravkov. Ochránia vlasové vlákna pred vysokou teplotou aj poškodením, navyše pomôžu docieliť želaný výsledok. Prípravky určené pre tepelný styling, ako napríklad makadámiový olej alebo podkladový sprej Redken, uzatvárajú všetko pre vlasy.

Na záver, vedeli ste, že záleží aj na tom, ako upravujete svoje vlasy? Ak často nosíte príliš utiahnutý vrkoč alebo drdol, nielenže si poškodzujete vlasy, ale môže to byť aj príčinou migrény. To však nie je dôvod zavrhnúť naše obľúbené účesy, stačí mať tých správnych pomocníkov, ktorým je aj revolučná gumička InvisiBobble. Z vlastnej skúsenosti Vám ich môžem len odporučiť. Ani po celodennom nosení vlasy neťahajú ani neničia a keď ich práve nepotrebujete, poslúžia ako štýlový náramok :-).Autor: Nicole Jantulíková

Alternatívne produkty