4 dôvody, prečo je prírodná kozmetika stále viac populárna

1. Viditeľné výsledky
Prírodná kozmetika prináša porovnateľné a mnohokrát aj lepšie výsledky, než kozmetické prípravky vytvorené chemickou cestou. Extrakcia prírodných zložiek, ako sú rôzne oleje alebo výťažky, ktoré obsahujú blahodarné látky priamo z prírody je skvelou cestou, ako vytvoriť funkčnú kozmetiku. Pri pravidelnom užívaní toho správneho typu prípravkov môžete dosiahnuť skutočne skvelých výsledkov.

2. Žiadne nežiaduce účinky
Oproti klasickej chemickej kozmetike u prípravkov, ktoré obsahujú prírodné zložky, nehrozí, že by mohlo dochádzať k usadzovaniu škodlivých látok v organizme a následným negatívnym účinkov. Nejedná sa vyložene o akútne prejavy, ale používanie nezdravých chemických látok obsiahnutých v niektorých kozmetických prípravkoch môže oslabiť imunitný systém alebo viesť k vzniku chronických ochorení, pri ktorých je veľmi zložité odhaliť ich pravú príčinu.

3. Šetrnosť k životnému prostrediu
Veľkou výhodou je to, že prírodná kozmetika, býva vyrábaná v súlade so zásadami ochrany životného prostredia. Ide o látky a spôsob výroby, ktoré sa snažia zanechať čo najmenšiu ekologickú stopu. Samozrejmosťou je aj fakt, že prírodná kozmetika nie je testovaná na zvieratách. Pri používaní tejto kozmetiky využívate čistú silu prírody a zároveň môžete mať dobrý pocit, že sa podieľate na ochrane našej planéty a prostredie, v ktorom žijeme.

4. Viete, o čo sa jedná
U prírodnej kozmetiky vás neprekvapí, že na etikete nájdete názov chemickej zlúčeniny, ktorú nepoznáte. Pokiaľ sa jedná o výrobok z naozaj čisto prírodných zdrojov, mali by ste medzi zložením nájsť známe veci, pri ktorých si budete istí, že sú prírodného pôvodu. Je dobré vedieť, čo v skutočnosti každý deň používate a čo si nanášate na pokožku. Všetky výhody prírodnej kozmetiky spočívajú v návrate do minulosti, kedy sa učíme znovu odhaľovať silu prírody a využiť ju pre svoj prospech.Autor: Šárka Stuchlíková

Alternatívne produkty